به روز شده: 5 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 67488
زمان انتشار: دوشنبه 26 شهریور 1397 - 11:09:03

معاون قوه قضا: شفافیت مانع شکل گیری حیاط خلوت‌هایی در ایجاد فساد می گردد

معاون قوه قضا: شفافیت مانع شکل گیری حیاط خلوت‌هایی در ایجاد فساد می گردد
قوه قضائیه  -  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه شفافیت مانع شکل گیری حیاط خلوت‌ در ایجاد فساد می‌شود، گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موفق شده در سال‌های اخیر با اصلاحات در حوزه فرآیندی و ساختاری، سالانه بیش از ۳۰ میلیون مراجعه مردم را به ادارات ثبت و مجموعه سازمان کاهش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در آئین بهره برداری از این ساختمان با اعلام این مطلب گفت: سازمان ثبت مسئولیت خطیری بر عهده دارد و امور ثبتی به موجب قانون یک امر حاکمیتی شناخته شده و نقش و عملکرد سازمان کاملا ملموس و دارای تاثیرات زیاد در زندگی مردم است چرا که خدمات ثبتی تاثیرات زیادی در ایجاد شفافیت در امور اجتماعی و اقتصادی دارد.

وی با اشاره به بخشی از مشکلات دست به گریبان جامعه که ناشی از بی نظمی ها و عدم شفافیت در بعضی از امور اقتصادی در کشور است افزود: قطعا امروز صاحبنظران تصدیق می کنند که بخشی از مشکلات جامعه ما عقب ماندگی روش های اداری، نقص در قوانین و مقررات و عدم توسعه لازم منطبق با نیازهای جامعه است که باید با تبیین ضرورتهای اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفته هرچه بیشتر ابعاد اقتصاد مقاومتی در جامعه جاری و عملیاتی گردد.

معاون رئیس قوه قضائیه با تاکید بر ایجاد شفافیت که مانع شکل گیری حیاط خلوت هایی برای ایجاد فساد، جرائم و تخلفات می گردد اظهار داشت: امروز و در شرایطی که دشمن با تمام ابزارها به مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی برخاسته است متاسفانه برخی ناسلامتی ها و تخلفات در نظام اداری جامعه را آزار می دهد و ما به عنوان خدمتگزاران مردم تکلیف بزرگی در این زمینه بر عهده داریم.

دکتر تویسرکانی افزود: من به پشتوانه تجربه اداری خود عرض می کنم که همه امور با اهتمام، جدیت و برنامه ریزی قابل حل است و همانطوری که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند ما در هیچ امری بن بست نداریم و لیکن باید جدیت لازم برای رفع مشکلات و نارضایتی های مردم وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موفق شده در سال های اخیر با اصلاحات در حوزه فرآیندی و ساختاری سالانه بیش از 30 میلیون مراجعه مردم را به ادارات ثبت و مجموعه سازمان کاهش دهد که اگر قیمت تمام شده این رفت و آمدها و مسائلی از قبیل ترافیک، سوخت، ایجاد فساد اداری و سایر عوامل را با رویکرد افزایش بهره وری محاسبه بکنیم خواهیم دید که چه هزینه هایی از دوش جامعه برداشته خواهد شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه ما امروز وظیفه داریم در حوزه اداری بهره وری را افزایش دهیم و پیچیدگی ها و بوروکراسی را به حداقل برسانیم افزود: در حال حاضر در مقایسه با کشورهای پیشرفته، کشور را بسیار پر هزینه اداره می کنیم و شاید در زمینه نسبت کارکنان اداری با جمعیت کشور جزء چند کشور اول دنیا قرار داشته باشیم که همه این موارد نیاز ما به افزایش بهره وری و اینکه چطور می توانیم با هزینه کمتر کار بهتری به مردم ارائه کنیم را گوشزد می نماید.

دکتر تویسرکانی با اشاره به وجود برخی مشکلات ناشی از عدم توسعه ثبت رسمی در جامعه گفت: گاهی تکالیفی جهت وصول درآمد برای دولت یا دستگاههای دیگر از محل ثبت رسمی در قانون بودجه اعلام می شود که مانع تحقق ثبت رسمی است. ما معتقد هستیم اولا باید هزینه های خدمات ثبتی متعادل باشد و ثانیا درآمدها صرف ارائه خدمات در همین حوزه و توسعه ثبت رسمی گردد چرا که با هر میزان توسعه در ثبت رسمی بسیاری از هزینه ها در دستگاههای دیگر کاهش پیدا خواهد کرد.

وی در پایان با تقدیر از حمایت های آیت اله طباطبایی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، مسئولین قضایی و نماینده های مردم استان در مجلس شورای اسلامی بابت تعامل و همراهی با ثبت استان جهت ارائه بهتر خدمات به مردم، از کارکنان ثبت استان خواست تا از توسعه امکانات و ابزارها در راستای ارائه خدمات مناسب تر به مردم و افزایش رضایتمندی آنها بهره ببرند.

آیت اله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان نیز در این مراسم ضمن تشکر از اقدامات و تحولات صورت گرفته در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، افزایش سطح رضایتمندی مردم از خدمات اداره کل اصفهان ارزنده و قابل تقدیر دانست و گفت: جهش بسیار خوبی اتفاق افتاده و علیرغم حجم عظیم خدمات و قدیمی بودن و پیچ و خم های زیاد اداری که در گذشته شاهد آن بودیم الحمدلله امروزه تحول بسیار خوب و چشمگیری داشته است.

گفتنی است در این مراسم جمعی از نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، رئیس کل دادگستری استان اصفهان، شورای قضایی، برخی مسئولین استانی و همچنین تعدادی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران شهر اصفهان نیز حضور داشتند.

کد مطلب: 67488
زمان انتشار: دوشنبه 26 شهریور 1397 - 11:09:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی