به روز شده: 3 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 67490
زمان انتشار: دوشنبه 26 شهریور 1397 - 13:56:20

پوریانی مطرح کرد: کاهش ۵۰ درصدی ورودی پرونده در ۶ ماهه نخست امسال

پوریانی مطرح کرد: کاهش ۵۰ درصدی ورودی پرونده در ۶ ماهه نخست امسال
قوه قضائیه  - رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: ورودی پرونده در مجتمع قضایی شهید فهمیده درشش ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته تقریبا ۵۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، عباس پوریانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در حاشیه بازدید از مجتمع قضایی شهید فهمیده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار کرد: این مجتمع تنها مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان است. طبق قانون کلیه اعمال مجرمانه افراد زیر ۱۸ سال در مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به اعمال معارض با قانون اطفال و نوجوانان رسیدگی می‌شود که در تهران، مجتمع قضایی شهید فهمیده برای این منظور در نظر گرفته شده است که با حضور مشاوران دادگاه اطفال و نوجوانان، موضوع مواد ۲۹۸ و ۴۱۰ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ و وکلای موضوع ماده ۳۴۷ و ۴۱۵ همین قانون و والدین و سایر اشخاص موضوع ماده ۴۱۳ قانون مزبور، اقدام به رسیدگی می‌نمایند.


وی ادامه داد: رانندگی بدون پروانه با ۳۵۳ پرونده، بیشترین آمار و در صدر جرائم نوجوانان است؛ همچنین ضرب و جرح عمدی با ۳۳۵ مورد، سرقت مستوجب تعزیر ۲۸۹ مورد و ایراد صدمات بدنی غیرعمدی ناشی از بی‌احتیاطی در امر رانندگی ۹۴ مورد و توهین به اشخاص ۷۶ مورد بوده است.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران اضافه کرد: ورودی پرونده در مجتمع قضایی شهید فهمیده درشش ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته تقریبا ۵۰ درصد کاهش داشته است؛ به‌عنوان نمونه در شش ماهه سال گذشته رانندگی بدون پروانه ۷۹۲ مورد بوده که امسال به ۳۵۳ مورد رسیده است.

پوریانی تصریح کرد: در بحث ساختمان‌های مربوط به مجتمع‌های قضایی در تهران کاملا در مضیقه بودیم؛ اما با لطف ریاست قوه قضاییه تقریبا ۱۶-۱۷ ساختمان جدید احداث شد و ساختمان جدید مجتمع قضایی شهید فهمیده در حال احداث است و تقریبا ۸۰ درصد رو به پیشرفت بوده؛ اما مبلغی حدود ۳ تا ۴ میلیارد بودجه برای تکمیل آن نیاز است که امیدواریم دولت با اختصاص اعتبار لازم در تکمیل این ساختمان همکاری لازم را داشته باشد.

منبع: میزان
کد مطلب: 67490
زمان انتشار: دوشنبه 26 شهریور 1397 - 13:56:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی