به روز شده: 3 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 67501
زمان انتشار: سه شنبه 27 شهریور 1397 - 09:15:08

میدل ایست مانیتور: زندان های عربستان از مخالفان آل سعود پر شده است

میدل ایست مانیتور: زندان های عربستان از مخالفان آل سعود پر شده است
حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه میدل ایست مانیتور در گزارشی ضمن وخیم خواندن وضعیت زندانیان در عربستان از روند صعودی شمار زندانیان در این کشور خبر می‎دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، منابع حقوق بشری سعودی اعلام کردند، شمار زندانیان سیاسی در عربستان سعودی به ۲۶۱۳ نفر افزایش یافته است.

میدل ایست مانیتور در گزارشی نوشته است که اکانت توئیتری زندانیان سیاسی عربستان اعلام کرده که وکلای برجسته، قضات، دانشگاهیان، محققان مسلمان و فعالان رسانه‌ای در میان این افراد به چشم می‌خورند.
 
خبرگزاری میزان به نقل از میدل ایست مانیتور در ادامه آورده است : این زندانیان در حالی به احکامی مانند بیش از ۱۰ سال حبس محکوم شده‎اند، که دادگاه آنان بدون تفهیم اتهام و رعایت قوانین قضایی برگزار شد.

از ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷، صد‌ها نفر در عربستان سعودی علیرغم اعتراضات فعالان از سازمان‌های بین المللی نظیر دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل برای آزادی سریع بازداشت شدگان و درخواست برای افشای محل بازداشت و اجازه ارتباط بازداشت شدگان با خانواده و وکلایشان، دستگیر شدند.
 
میدل ایست مانیتور می‎نویسد که مقامات سعودی ده‌ها تن از جوانان را با ادعای واهی جمع آوری سلاح و ارتباط با ایران دستگیر کردند.
 
شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی از شیوع بیماری گال در میان زندانیان در جده خبر داد که با انتقال این افراد برای محاکمه به ریاض این بیماری به زندانیان این زندان نیز سرایت کرده است.

اکانت توئیتری زندانیان عربستان که اخبار زندانیان در عربستان را منتشر می‌کند، پنج روز پیش از وخامت حال ابراهیم المدیمیغ وکیل عربستانی خبر داده بود.
 
وی ماه گذشته بازداشت شد. این صفحه دهم ماه گذشته نیز از وخامت حال زاید البناوی سرهنگ بازنشسته عربستانی به خاطر شرایط بد زندان سخن گفته بود.

عبدالله العوده فرزند سلمان العوده مبلغ عربستانی نیز از وخامت وضعیت جسمی پدرش در زندان و شرایط بازداشت او خبر داده بود.

کد مطلب: 67501
زمان انتشار: سه شنبه 27 شهریور 1397 - 09:15:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب