به روز شده: 4 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 67506
زمان انتشار: سه شنبه 27 شهریور 1397 - 11:36:27

اسفنانی: ۱۳ شرکت متخلف وارد کننده موبایل با ارز دولتی جریمه شدند

اسفنانی: ۱۳ شرکت متخلف وارد کننده موبایل با ارز دولتی جریمه شدند
قوه قضائیه  -  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به پرونده‌های 40 شرکت واردکننده موبایل با ارز دولتی از جریمه نقدی 147 میلیاردی برای 13 مورد از آن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت وگو گو با خبرگار میزان با اشاره به پرونده‌های 40 شرکت واردکننده موبایل با ارز دولتی، بیان کرد: پرونده‌های مذبور در 2 بخش تشکیل شده بود، در یک بخش حدود 25 پرونده به تعزیرات ارسال شد که 13 پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران 12 پرونده به دلیل نقص تحقیقات به سازمان صنعت، معدن و تجارت برای تکمیل برگشت داده شده است، گفت: 13 پرونده رسیدگی شده جمعا مبلغ 147 میلیارد و 116 میلیون ریال به جزای نقدی محکوم شدند.

اسفنانی افزود: برخی شرکت‌ها و افراد حدودا 57 هزار گوشی تلفن همراه با ارز دولتی وارد کرده بودند که این پرونده نیز مورد رسیدگی قرار گرفت و در مواردی که تاکنون محرز شده است شرکت‌هایی به جریمه نقدی محکوم شدند از جمله جریمه 3 میلیارد و 900 میلیون تومانی، 1 میلیارد و 80 میلیون تومانی، 3میلیارد و 700 میلیون تومانی، 1 میلیارد و 300 میلیون تومانی، 2 میلیارد و 700 میلیون تومانی و حدود 1 و نیم میلیارد تومانی.

وی درباره عرضه گوشی‌های تلفن همراه به بازار بیان داشت: گوشی های تلفن همراه قاچاق روال طبیعی خود را طی می‌کند و موارد دیگر در مرحله رسیدگی پرونده است که بعد از قطعی شدن مشخص خواهد شد.  

مدیرکل تعزیرات استان تهران در مورد متهمین این پرونده افرادی که گوشی تلفن را بار ارز دولتی وارد کرده و به قیمت بالاتر به فروش رساندند، گفت: پرونده یک نفر از متهمین به ظن قاچاق سازمان یافته و با قرار عدم صلاحیت به قوه قضاییه ارسال شد.

کد مطلب: 67506
زمان انتشار: سه شنبه 27 شهریور 1397 - 11:36:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی