به روز شده: 3 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 67529
زمان انتشار: شنبه 31 شهریور 1397 - 08:48:03

سازمان ملل در مبارزه با قحطی در یمن شکست می‌خورد

حقوق بشر  > جهان  - معاون دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد: به زودی در یمن به نقطه ای بدون بازگشت می رسیم که نمی توان از تلفات بیشمار انسانی ناشی از قحطی فراگیر در کشور جلوگیری کرد.

به گزارش العالم، «مارک لوکوک» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه روز جمعه در نشست شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد: به زودی در یمن به نقطه ای بدون بازگشت می رسیم که نمی توان از تلفات بیشمار انسانی ناشی از قحطی فراگیر در کشور جلوگیری کرد.

وی با هشدار در خصوص وضعیت اسفبار هفته های گذشته یمن تاکید کرد سازمان ملل متحد در شرف شکست در جنگ علیه قحطی در یمن است.

این در حالی است که سازمان غیردولتی موسوم به نجات کودکان هشدار داد بیش از پنج میلیون کودک در یمن به علت گرسنگی، با خطر از دست دادن جان خود مواجه هستند.

به گفته معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه، یمن، در حال حاضر با بدترین بحران انسانی در جهان دست و پنجه نرم می کند. در یمن، بیش از ۲۲ میلیون نفر به کمک نیاز دارند. این در حالی است که هشت میلیون نفر در این کشور در ناامنی شدید غذایی به سر می برند و معنی آن این است که نمی دانند وعده غذایی بعدی آنها چه زمانی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود؛ تاکید کرد: برای جلوگیری از بدترین فاجعه انسانی ممکن و حفظ جان و زندگی میلیونها نفر در یمن، شورای امنیت سازمان ملل متحد باید از برگزاری مذاکرات سیاسی در این کشور و اتخاذ تدابیر فوری برای ثبات اقتصادی آن (یمن) حمایت کند.

مارک لولوک همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست از عوامل جنگ یمن بخواهد امکان دسترسی به افراد آسیب پذیر را از طریق بنادر و جاده های اصلی فراهم و برای تخلیه زخمی ها یک پل هوایی ایجاد کنند.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 67529
زمان انتشار: شنبه 31 شهریور 1397 - 08:48:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب