به روز شده: 6 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 67553
زمان انتشار: یکشنبه 1 مهر 1397 - 09:16:17

حمله تروریستی سازمان یافته؛ جنایت علیه بشریت

حقوق بشر  > ایران  - محمدطاهر کنعانی

سازماندهی حمله به رژه نیروهای مسلح در شهرستان اهواز مصداق قتل نفس معصومه و ازهاق نفس است.من قتل مومنا متعمدا  فجزایه  جهنم خالدا فیها.

هیچ مجوز شرعی و قانونی برای کشتن انسان بی گناه وجود ندارد.چه مومن و چه کافر.قرآن مجید می فرماید من قنل نفسا بغیر نفس ...فکانما قتل الناس جمیعا.هرکس انسان بی گناهی را بکشد گویی همه انسان ها را کشته است.

ارتکاب چنین جنایتی هیچ مزیت نظامی ندارد.هیچ ارزش جنگی ندارد.تروریست ها و دولت های حامی شان اگر مردانگی دارند بیایند ودر عملیات نظامی بجنگند
 .تیراندازی به سمت نظامیانی که در حال تشریفات نظامی بودند ونه عملیات نظامی مصداق جنایت علیه بشریت است.

براساس قوانین موضوعه بین المللی و قوانین داخلی و اصول شریعت اسلام جانیان وقاتلان و دولت های حامی شان مرتکب جنایت سازمان  یافته علیه بشریت شدند.

هدف قراردادن نظامیان در خارج از عملیات نظامی و بصورت ددمنشانه ودر شرایطی که اسلحه سربازان خالی از فشنگ بوده ودر محیط غیر نظامی امکان حمل سلاح پر و تیراندازی وجود نداشته مصداق بارز جنایت علیه بشریت است که در دادگاه نظامی نورنبرگ و اساسنامه داد گاه کیفری بین المللی جرم انگاری شده و بر اساس کنوانسیون های ژنو و پروتکل های الحاقی نقض فاحش اصول حقوق بشردوستانه است.

چه جنایتی از این بالاتر که به افراد بی گناه نظامی  وحتی غیر نظامی و آن هم در شرایط غیر از  عملیات نظامی آتش گشوده شود.

البته ارتکاب این جنایات تازگی ندارد.دولت ایالات متحده آمریکا و متحدان منطقه ای وعربستان سعودی و امارات عربی سالهاست که با تشکیل القاعده و طالبان و داعش، خاورمیانه و اروپا و حتی مردم  آمریکا را هم به خاک و خون کشیده اند.
سالهاست که ملت مظلوم یمن را بی گناه قتل عام می کنند.

سالهاست که بطور سیستماتیک و هدفمند جمعیت غیر نظامی را هدف حملات تروریستی قرار داده اند.

تیراندازی به سوی نظامیان طبق اصول حقوق در جنگjus in bello در خلال عملیات نظامی توجیه پذیر است.اقدام هیتلر در قتل عام ارتش لهستان مصداق جنایت علیه بشریت قلمداد گردید.
از نظر حقوقی مخاصمه از زمان شروع عملیات نظامی تا زمان ترک مخاصمه است و قتل و کشتار خارج از عملیات نظامی حتی علیه نظامیان  ترور و جنایت است.

تروریسم یک پدیده ضد بشری است که به هیچ وجه توجیه حقوقی و انسانی ندارد.تروریسم و توسل به عملیات ناجوانمردانه برای قتل نفوس بی گناه جرم سازمان یافته است و همه دادگاههای جهان صلاحیت دارند در هر نقطه از کره زمین این جانیان و سازمان دهندگانش را محاکمه و مجازات نمایند. دادگاه کیفری بین المللی نیز حق و تکلیف دارد که این قبیل جرائم سازمان یافته را سرکوب نماید.

سازمان ملل متحد تکلیف دارد که این مجرمان را شناسایی و به دادگاه icc  معرفی نماید. دولت های عضو دادگاه مزبور و دولت های متبوع قربانیان در کنار عملیات تلافی جویانه و دفاع مشروع تکلیف دارند که علیه دولت مردان   و سازمان های مجازی و اعضای شان اقدام به تشکیل پرونده و تعقیب کیفری نمایند.

نکته آخر پیامی است به قدرت های ویرانگر منطقه ای که در پی سلطه کامل بر منابع و ذخایر طبیعی و انسانی خاورمیانه هستند.تنها مانع و سد مستحکم شان دولت و ملت ایران است.این قدرت های زر و زور و تزویر بدانند که ملت ایران فرهنگ استقلال آزادگی را هزاران سال است که بر دوش می کشند.خاورمیانه حوزه طبیعی زیست بوم ایرانیان و تمدن ایرانی و اسلامی است.

ملت ایران پرورش یافته مکتب سرخ شهادت هستند.باب شهادت برای ما دری از درهای بهشت است.الجهاد باب من ابواب الجنه.شهادت هنر مردان خدا و افتخاری برای هر ایرانی آزاده است.ملت ایران حتی اگر دین هم نداشته باشند آزاده اند وزیر بار زورگویی ها و سلطه گری استکبار جهانی و داخلی نمی روند.شهادت موجب استواری قدم های مان در مقابل زورگویان می شوند وباب صلح و سلم و مذاکره را می بندند و فرصت زندگی کردن رااز خودشان در منطقه گرفته اند.برج نشینان و نوکران آمریکا و اسرائیل در منطقه دیگر خواب راحت نخواهند داشت وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون.

*حقوقدادن، وکیل دادگستری

کد مطلب: 67553
زمان انتشار: یکشنبه 1 مهر 1397 - 09:16:17
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب