به روز شده: 5 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 67572
زمان انتشار: دوشنبه 2 مهر 1397 - 09:43:59

دختر شیخ زکزاکی: پدرم در معرض خطر اعدام قرار دارد

دختر شیخ زکزاکی: پدرم در معرض خطر اعدام قرار دارد
بیداری اسلامی  - سهیله ابراهیم فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی اظهار داشت که پدرش در معرض خطر اعدام توسط دولت نیجریه قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «سهیله ابراهیم» عضو جنبش اسلامی نیجریه و دختر شیخ ابراهیم زکزکی تأکید کرد که پدرش در پرتو استمرار بازداشت ظالمانه توسط دولت نیجریه در معرض خطر اعدام قرار دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری اهل بیت، وی که در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل با عنوان «حقوق اقلیت ها» در ژنو سخنرانی می کرد، افزود: شرایط حبس پدرم نسبت به سه سال گذشته به مراتب وخیم تر شده است به گونه ای که وی را به زندان دیگری منتقل کرده که در آن حتی نمی تواند با خانواده تماس گرفته و شرایط خود را بازگو کند.

سهیله ابراهیم تصریح کرد: پزشکان نسبت به اوضاع جسمانی پدرم هشدار داده و می گویند احتمال دارد به کما برود. همچنین مادرم نیاز فوری به معاینه و درمان توسط پزشکان دارد.

وی اظهار داشت: دادگاهی در نیجریه حکم غیرقانونی بودن حبس پدرم را صادر کرده است اما دولت نیجریه از اجرای این حکم طفره می رود.

عضو جنبش اسلامی نیجریه ادامه داد: پدرم تأکید فراوانی بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات دارد و حتی در سال های 2014 و 2015 که اعتراضات سرکوب شده و صدها تن از جمله سه برادر خود را از دست دادم ایشان بر لزوم ادامه روند مسالمت آمیز تأکید کرد.

وی تأکید کرد که جنبش اسلامی نیجریه از دوران جوانی شیخ ابراهیم زکزاکی با فشارهای شدید مواجه شده و بسیاری از جوانان به زندان افتاده اند و این جنبش توسط دولت نیجریه با کشتار مواجه شده است.

یکی از کارشناسان حقوقی شرکت کننده در این نشست پس از سخنان دختر زکزاکی گفت: نمونه آشکاری از بازداشت غیرعادلانه رهبر یک جامعه را مشاهده می کنیم و به هیچ وجه پذیرفته نیست نسبت به این مساله سکوت اختیار کرده و باید مواضعی در این زمینه اتخاذ کنیم.

کد مطلب: 67572
زمان انتشار: دوشنبه 2 مهر 1397 - 09:43:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین