به روز شده: 6 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 67716
زمان انتشار: دوشنبه 9 مهر 1397 - 11:37:11

بازتاب حمله موشکی سپاه به مواضع طراحان حمله تروریستی اهواز

بازتاب حمله موشکی سپاه به مواضع طراحان حمله تروریستی اهواز
حقوق بشر  > ایران  - حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع طراحان حمله تروریستی اخیر اهواز در شرق فرات، در رسانه‌های خارجی بازتاب داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،بامداد امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حمله به مواضع مسبب جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات انتقام خون شهدای میهن را ستاند.

 روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از حمله موشکی به مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات در کشور سوریه توسط یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه وهلاکت شمار زیادی از تروریست های تکفیری خبر داد.


به گزارش سپاه نیوز؛ روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از هدف قرار دادن مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات در کشور سوریه با ۶ فروند موشک بالستیک زمین به زمین در نخستین ساعات بامداد امروز(دوشنبه) توسط یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه خبر داد و تاکید کرد: امنیت ملت ایران خط قرمز نیروهای مسلح بوده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صیانت ازمیهن اسلامی و تامین امنیت و آرامش مردم عزیز از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و مشت آهنین خود را همچنان مهیای پاسخ قاطع و کوبنده به هر گونه شرارت و شیطنت دشمنان قرار خواهد داد.

پس از اعلام رسمی حمله سپاه به تروریست ها این خبر به سرعت در رسانه های خبری جهان خصوصا رسانه های عربی با بازتاب گسترده ای مخابره شد.


بازتاب پاسخ کوبنده سپاه به تروریست‌ها


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد در پاسخ به حمله ای که بیست و یکم سپتامبر در شهر اهواز به وقوع پیوست، دوشنبه صبح با «موشک های بالستیک» به یکی از« مقرهای» تروریست ها در سوریه حمله کرده است .
سپاه پاسداران در پایگاه اینترنتی رسمی خود نوشت:«مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات چند دقیقه قبل با چندین موشک که یگان هوافضای سپاه پاسداران شلیک کرد، هدف قرار گرفت.» گزارشی از بازتاب حمله موشکی سپاه را از نظر می گذرانید:

روسیالیوم


شبکه تلویزیونی روسیا الیوم گزارش داد: سپاه پاسداران انقلاب ( اسلامی ) ایران اعلام کرد با تعدادی موشک بالستیک گروههای مسلح را در شرق فرات در سوریه هدف قرار داده است که با حمله اهواز در ارتباط بوده اند. سپاه پاسداران همچنین اعلام کرده است که در این حمله موشکی شماری از فرماندهان و عناصر این گروهها کشته شدند.
عمر هواش خبرنگار روسیا الیوم در تهران درباره این خبر گفت: سپاه پاسداران انقلاب ( اسلامی ) اعلام کرده است که با شش فروند موشک بالستیک میان برد از شهر کرمانشاه گروههای تروریستی تکفیری را هدف قرار داده است. سپاه گفته است که این گروهها مسئول حمله به یک رژه نظامی در اهواز هستند. سپاه اعلام کرده است که این گروهها را در انتقام از حمله اهواز هدف قرار داده است.

این حمله ساعت دو بامداد امروز رخ داد. این موشک ها از آسمان عراق و شهر تکریت گذشتند تا به اهداف خود در شهر البوکمال در شرق فرات در سوریه اصابت کردند.

پس از حمله موشکی، پهپادهای سپاه مقرهای این گروه را بمباران کردند. سپاه اعلام کرده است که امنیت ملت ایران برای سپاه و نیروهای مسلح ایران خط قرمز است و ایران پاسخ هرگونه شیطنت خصمانه را با مشت آهنین می دهد.

رادیو اروپای آزاد

پایگاه اینترنتی ­رادیو آزاد اروپا در گزارشی به نقل از رسانه های ایران از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریستها در شرق سوریه خبر داد که در حمله هفته گذشته به مراسم رژه نظامی در شهر اهواز دست داشتند.
رسانه های ایران گزارش کردند سپاه پاسداران چندین موشک بالستیک به سمت مواضع تروریستها در سوریه شلیک کرد.
خبرگزاری فارس نیز گزارش داد چندین تروریست در این حملات که ضد مواضع تروریستها در منطقه بوکمال در شرق سوریه صورت گرفت کشته شدند.
وب سایت رسمی سپاه پاسداران ایران نیز اعلام کرد اهدافی که مورد اصابت قرار گرفتند مقر سرکردگان عاملان جنایت تروریستی در اهواز بوده است.

گلف نیوز

پایگاه اینترنتی ­گلف نیوز در گزارشی به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس اعلام کرد سپاه پاسداران ایران به تلافی حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح درشهر اهواز موشک هایی به مواضع تروریستها در شرق سوریه شلیک کرد.
به موجب این گزارش سپاه پاسداران ایران روز دوشنبه از شلیک موشکهای بالستیک به مواضع تروریستهایی خبر داد که مسئول حمله تروریستی اخیر به رژه نظامی درشهر اهواز بودند.
تلویزیون ایران  و خبرگزاری ایرنا اعلام کرده اند در این حمله تعدادی از تروریستها در سوریه کشته و زخمی شدند.
در تصاویر تلویزیونی از این حمله یکی از گزارشگران در کنار محل پرتاب یکی از این موشکها در استان کرمانشاه در غرب ایران ایستاده است. در تصاویر گرافیکی که از تلویزیون ایران پخش شد نشان داده می شود که موشکها با عبور از فراز نواحی مرکزی عراق در مجاورت شهر تکریت ، در نزدیک شهر ابوکمال واقع در شمال شرق سوریه به زمین اصابت می کنند.

العربیه

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی العربیه روز دوشنبه با انتشار تصاویری از حملات موشکی امروز سپاه پاسداران به مواضع تروریستها در شرق سوریه نوشت خبرگزاری ایرنا اعلام کرد در این حملات دهها تن از تروریستها کشته و زخمی شدند.
به موجب این گزارش رسانه های دولتی ایران اعلام کردند یگان هوا فضای سپاه پاسداران به تلافی حمله تروریستی اخیر به یک رژه نظامی در شهر اهواز ، چندین موشک به مواضع تروریستها در شرق سوریه شلیک کرده است.
در گزارش رسانه های ایران آمده است در این حملات محل تجمع سرکردگان گروه تروریستی عامل حمله هفته گذشته در اهواز با چندین موشک سطح به سطح مورد اصابت قرار گرفت.

نیویورک تایمز

روزنامه ­نیویورک تایمز در مقاله ای با اشاره به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره حمله موشکی سپاه ایران ایران به مواضع تروریستها در شرق سوریه به تلافی حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز نوشت : سپاه پاسداران ایران روز دوشنبه از شلیک موشکهای بالستیک به منطقه ای در شرق سوریه و هدف قرار دادن مواضع تروریستهایی خبر داد که عامل حمله تروریستی اخیر به یک رژه نظامی در اهواز بودند. این حمله موشکی دومین حمله موشکی ایران به مواضع تروریستها در سوریه در طول یکسال اخیر به شمار می رود.
تلویزیون ایران اعلام کرد در این حمله تعدادی از تروریستها کشته و زخمی شدند.


در تصاویر تلویزیونی از این حمله یکی از گزارشگران در کنار محل پرتاب یکی از این موشکها در استان کرمانشاه در غرب ایران ایستاده است. در تصاویر گرافیکی که از تلویزیون ایران پخش شد نشان داده می شود که موشکها با عبور از فراز نواحی مرکزی عراق در مجاورت شهر تکریت ، در نزدیک شهر البوکمال واقع در شمال شرق سوریه به زمین اصابت می کنند.

بر روی یکی از این موشکها که تصویرش از تلویزیون پخش شد شعارهای مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود هک شده بود.
گزارشگر همزمان با غرش شلیک موشکها پشت سر وی اعلام می کرد : تا چند دقیقه دیگر جهان استکبار به ویژه آمریکا ، رژیم صهیونیستی و آل سعود ، صدای ضربات مکرر ایران را خواهند شنید.

خبرگزاری  فارس شش موشک مورد استفاده در این حمله را از نوع ذوالفقار و قیام توصیف کرد که به ترتیب حدود 750 کیلومتر و 800 کیلومتر برد دارند.
تلویزیون  ایران همچنین از حملات پهپادی ایران به همین سایت پس از حمله موشکی خبر داد.
این حملات به تلافی حمله به یک رژه نظامی در شهر اهواز در روی 22 سپتامبر صورت گرفت که طی آن دست کم 24 تن کشته و بیش از 60 تن زخمی شدند.

رسانه های ایران در انتشار خبر این حمله اعلام کردند موشکها مواضع « تروریستهای تکفیری» را هدف قرار داد.
این سومین بار در طول چند سال گذشته است که ایران به تلافی حملات تروریستها به شلیک موشک بالستیک به مواضع تروریستها متوسل می شود.

یورونیوز

خبرگزاری یورونیوز در صفحه خود در توئیتر نوشت.. سپاه پاسداران انقلاب ایران در واکنش به جنایت اهواز مقر فرماندهی تروریست ها را در شرق الفرات با موشک های بالستیک هدف قرار داد.
یونیوز در توئیتی دیگر نوشت... پس از این حمله موشکی، هفت پهپاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پایگاه تروریست ها را در شرق الفرات در سوریه هدف قرار داد.

اسپوتنیک


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دوشنبه از حمله موشکی به ساحل شرقی فرات در سوریه خبر داد.
ایران می گوید بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده است، سازمان‌دهندگان حمله تروریستی شنبه گذشته به یک رژه نظامی در شهر اهواز در جنوب غرب این کشور که به کشته شدن 25 نظامی و غیرنظامی منجر شد، در این ناحیه مستقر هستند.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دوشنبه صبح اعلام کرد در واکنش به حمله تروریستی 22 سپتامبر در اهواز، «مقر تروریست‌ها» را در سوریه با «موشک‌های بالستیک» هدف قرار داده است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایگاه اینترنتی رسمی خود نوشت: «مقر مسئولان جنایت تروریستی اهواز چند دقیقه پیش در شرق فرات با چند موشک بالستیک که توسط شاخه هوا فضای سپاه پاسداران شلیک شد، هدف حمله قرار گرفت.»

ایران می گوید گروه های جدایی طلب تکفیری که به ویژه کشورهای عربی از آنها حمایت می کنند، این حمله را مرتکب شدند.

العالم


مقر تروریست های تکفیری که اخیرا مرتکب جنایت تروریستی وحشیانه در اهواز شدند هدف حملات موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران قرار گرفت.
نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مقر عوامل جنایت تروریستی اخیر در اهواز را با چند فروند موشک بالستیک هدف قرار داد.
مقر این افراد در شرق رود فرات در سوریه سحرگاه امروز با چند فروند موشک بالستیک هدف قرار گرفت.
پایگاه سپاه نیوز به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد نیروی هوافضای سپاه پاسداران مقر این افراد را با چند فروند موشک بالستیک زمین به زمین هدف قرار داد.
بر اساس اطلاعات اولیه منتشر شده درباره این عملیات، تعداد زیادی از تروریست های تکفیری و سران اصلی جنایت تروریستی اخیر در اهواز در این حمله موشکی کشته یا زخمی شدند.

اسکای نیوز

شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی گزارش داد: منابع ایرانی اعلام کردند سپاه پاسداران چند موشک به سوی گروههای مسلح در شرق فرات شلیک کرد. ایران اعلام کرده است این اقدام را بر این اساس انجام داده است که این افراد در حمله اهواز که هفته گذشته رخ داد دست داشته اند.

رویترز


به گزارش خبرگزاری رویترز از ژنو ، خبرگزاری صدا و سیما روز دوشنبه گزارش داد نیروهای مسلح ایران چند موشک به مواضع  افرادی (تروریستهایی) شلیک کرد که تهران آنها را مسئول حمله هفته گذشته به یک رژه نظامی در شهر اهواز معرفی کرد که به کشته شدن 25 نفر منجر شده بود.

الحدث

­شبکه تلویزیونی سعودی الحدث گزارش داد سپاه پاسداران انقلاب ( اسلامی ) ایران اعلام کرد تعدادی موشک به شرق فرات در پاسخ به حمله احواز ( اهواز ) شلیک کرده است.

پرس تی وی

شبکه تلویزیونی پرس تی وی از حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر گروهی از تروریست ها در شرق فرات خبر داد.
پرس تی وی گزارش داد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد مقر طراحان حمله تروریستی اهواز را در شرق فرات با چند فروند موشک هدف قرار داده است.
در این حمله شمار زیادی از تروریست ها کشته شدند

الجزیره

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد : سپاه پاسداران انقلاب ( اسلامی ) ایران اعلام کرد تعدادی موشک به مواضع شبکه دولت ( داعش ) در پاسخ به حمله اهواز شلیک کرده است.

المیادین

­شبکه المیادین در همین رابطه گزارش داد سپاه پاسداران ایران مقر فرماندهان عملیات اخیر تروریست‌ها در شهر اهواز را در شرق رودخانه فرات در سوریه هدف قرار داد.

بنا بر اعلام این شبکه، پیام حمله موشکی سپاه پاسداران برای آمریکا، اسرائیل، عربستان سعودی و امارات متحده عربی است.


فرانس 24

شبکه تلویزیونی فرانس 24 حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات در سوریه بازتاب و گزارش داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد یک ستاد فرماندهی تروریستی در سوریه را با موشک بالستیک هدف قرار داده است. ایران می‌گوید این حمله در پاسخ به حمله تروریستی روز بیست و یکم سپتامبر (سی و یکم شهریورماه) به شهر اهواز صورت گرفته است.

این شبکه فرانسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد با موشک بالستیک خود شرق فرات را هدف قرار داده است.

تایم

روزنامه تایم نوشت ایران در واکنش به حمله تروریستی به رژه نظامی این کشور [در اهواز] موشک‌هایی را به سوریه شلیک کرد.

بلومبرگ

خبرگزاری بلومبرگ نوشت ایران در واکنش به حمله به رژه نظامی این کشور در اهواز موشک‌هایی را به سوی شرق سوریه شلیک کرد.


آی 24

خبرگزاری آی ۲۴ نیوز در پیامی در صفحه توییتری خود نوشت ایران در واکنش به حمله به رژه نظامی [ اهواز] موشک‌هایی را به اردوگاه تروریست‌ها در سوریه شلیک کرد.

بی بی سی

شبکه بی بی سی نیز در توییتی نوشت ایران در واکنش به حمله مرگبار [به رژه نظامی اهواز] موشک‌هایی را به سوی سوریه شلیک کرد.

المصدر نیوز

المصدر نیوز در پیامی نوشت:« سپاه پاسداران ایران حمله ای عظیم علیه گروه تروریستی داعش در شرق سوریه انجام داد.»

آسوشیتدپرس

خبرگزاری آسوشیتدپرس در پیامی نوشت رسانه رسمی ایران از شلیک موشک‌هایی به شرق سوریه در واکنش به حمله اخیر به رژه نظامی در اهواز خبر داد.

گالف تودی

خبرگزاری گالف تودی در پیامی توییتری نوشت ایران موشک‌هایی را به اردوگاه تروریست‌ها در سوریه شلیک کرد.


راشاتودی

راشا تودی روسیه با انتشار عکس‌ها و ویدئو‌های مربوط به این حمله موشکی نوشت: ایران مقر سردسته تروریست‌ها را در سوریه هدف قرار داد.

اوراسیا دیری

اوراسیا دیری در این رابطه نوشت: ایران در پاسخ به حمله اهواز، تروریست‌ها را در سوریه هدف حملات موشکی خود قرار داد.

تی آر تی

خبرگزاری تی. آر. تی ترکیه نیز ضمن پوشش این خبر نوشت: سپاه پاسداران ایران اعلام کرد مقر تروریست ها را در مرز جنوب شرقی سوریه به تلافی حمله اخیر به مانور نظامی شهر اهواز که حداقل ۲۵ نفر را به شهادت رساند، هدف قرار داده است.


المنار

سایت شبکه تلویزیونی المنار نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موشک‌های بالستیک مقر طراحان عملیات تروریستی اهواز را در شرق فرات هدف قرار داد.

آناتولی

خبرگزاری آناتولی نیز نوشت: سپاه پاسداران ایران بامداد امروز با چند فروند موشک بالستیک زمین به زمین مقر تروریست ها در منطقه ابوکمال در شرق فرات در سوریه را مورد هدف قرار داد.

العربیه

العربیه انگلیسی نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تلافی حمله اهواز، مقر داعش در سوریه را موشک باران کرد.

یو. اس.‌ای تودی، بلومبرگ، ورد نیوز، دیلی استار
و چندین رسانه بین المللی دیگر نیز این خبر را براساس بیانیه سپاه پاسداران پوشش دادند.

العهد

این روزنامه لبنانی نیز با پوشش این حمله، خبر حمله پهپادی نیروهای سپاه بعد از حمله موشکی را نیز منتشر کرد.


سومریه نیوز

این سایت عراقی نیز خبر حمله موشکی نیروهای سپاه به مواضع تروریستها در سوریه را منتشر کرد و به جزئیات این حمله پرداخت.


اسپونتیک


بخش عربی زبان این سایت که متعلق به روسیه است، نیز گزارش داد که نیروهای ایرانی مواضع عوامل حمله تروریستی اهواز در شرق رود فرات در سوریه را هدف حمله موشکی خود قرار دادند.

النشره

این سایت لبنانی نیز گزارش داد که سپاه با حمله به مواضع تروریستها در سوریه انتقام حمله اهواز را گرفت.

سی ان ان

بخش عربی زبان شبکه خبری آمریکایی نیز با ادبیات جهت دار گزارش داد که سپاه این حمله را علیه کسانی انجام داد که آنها را تروریست می خواند!

العربیه و اسکای نیوز عربی نیز با همین ادبیات این خبر را پوشش دادند.

المسیره

این پایگاه خبری وابسته به انصارالله یمن، نیز گزارش داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقرر عناصر تروریست های عامل حادثه اهواز را با چندین موشک بالستیک هدف قرار داد که در نتیجه این حمله تعداد زیادی از عناصر تکفیری کشته شدند.

این گزارش تاکید کرد که رسانه‌های جمعی ایران تصاویری از حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر گروه‌های تکفیری در شرق فرات را منتشر کردند که در واکنش به جنایت اهواز انجام شده است.

العربیه عربی

این شبکه خبری وابسته به دربار ال سعود در بخش عربی ،  نیز به انتشار این خبر به نقل از رسانه‌های رسمی ایرانی بسنده کرده و به نقل از سایت سپاه نیوز نوشت که مقر فرماندهی مسئولان عامل جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات با موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف قرار گرفت.پایگاه خبری الیوم السابع مصر نیز تصاویری از این حمله را منتشر کرد. این سایت اینترنتی نیز به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم نوشت که حمله مذکور باعث هلاکت و زخمی شدن تعدادی از سرکردگان و عناصر این گروه‌های مسلح شده است.

خبرگزاری فرانسه، شبکه خبری فرانس 24 و رسانه‌های رژیم صهیونیستی از جمله دبکافایل و تایمز اسرائیل نیز به مخابره خبر انتقام سپاه از عاملان حمله تروریستی اهواز پرداخته‌اند.

کد مطلب: 67716
زمان انتشار: دوشنبه 9 مهر 1397 - 11:37:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب