به روز شده: 2 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 67725
زمان انتشار: دوشنبه 9 مهر 1397 - 13:18:38

گوترش هند را شریکی مهم خواند

حقوق بشر  > جهان  - دبیرکل سازمان ملل با اعلام اینکه هندوستان شریک مهمی برای سازمان ملل در مقابله با تروریسم و جلوگیری از افراط گرایی خشونت آمیز است، گفت: برنامه‌هایی برای تقویت همکاری بین دو طرف به منظور افزایش ظرفیت‌ها در مقابله با تامین مالی تروریسم در نظر گرفته شده است.


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل که امروز دوشنبه سفر سه روزه خود به هندوستان را آغاز می‌کند، گفت: برنامه ریزی و اجرای اقدامات تروریستی فرا مرزی است و تمامی کشورها مسئولیت رویارویی با آن را دارند تا از گسترش تروریسم جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: تهدید رادیکالی شدن، خشونت‌های افراط گرایی و تروریسم ادامه‌دار است و در بخش‌هایی از جهان رشد زیادی داشته است. تروریست‌های جهان مدرن هم به تکنولوژی و هم به رسانه‌های اجتماعی دسترسی دارند و برای اشاعه نفرت و خشونت به منظور به خدمت گرفتن جوانان و تامین مالی خودشان از این ابزارها سوءاستفاده می‌کنند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین تاکید کرد که تمامی کشورها باید با تحریکات خشونت‌آمیز جلوگیری کرده و در مقابل آن بایستند و رویکردهای مقابله با تروریسم را اجرایی کنند.

گوترش همچنین هندوستان را شریک مهم برای سازمان ملل در روند مقابله با تروریسم و جلوگیری از خشونت‌های افراط گرایی توصیف کرد و ادامه داد: برنامه‌هایی برای همکاری بین هندوستان و سازمان ملل به منظور تقویت ظرفیت‌ها در حوزه‌های مقابله با تروریسم و تامین مالی آن و همچنین استفاده از اطلاعات مسافران در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به این مساله اشاره کرد که اگرچه مسئولیت مقابله با تروریسم در ابتدای امر متوجه کشورهای عضو دفتر مقابله با تروریسم سازمان ملل است اما سازمان ملل به طور کامل به اقدامات حمایتی برای مقابله با تروریسم و کمک به یافتن راه‌های چندجانبه برای چالش‌های پیچیده جهانی متعهد است.

کلید واژه: هند - آنتونیو گوترِش
کد مطلب: 67725
زمان انتشار: دوشنبه 9 مهر 1397 - 13:18:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب