به روز شده: 8 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 67733
زمان انتشار: دوشنبه 9 مهر 1397 - 15:27:02

نقض حقوق شیعیان بحرین در طول ایام عزادارای حسینی

نقض حقوق شیعیان بحرین در طول ایام عزادارای حسینی
بیداری اسلامی > بحرین  - مرکز حقوق بشر بحرین گزارش مفصلی درباره نقض حقوق شیعیان این کشور در طول برگزاری مراسم عزاداری عاشورای حسینی در سال جاری ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از شفقنا، مرکز حقوق بشر بحرین گزارش مفصلی درباره نقض حقوق شیعیان این کشور در طول برگزاری مراسم عزاداری عاشورای حسینی در سال جاری ارائه کرد.

 مقامات امنیتی بحرین در طول ایام عزادارای امام حسین(ع) در سال جاری، علاوه بر حمله به نمادهای عاشورایی و احضار خطبا و مداحان، شماری از آنها را نیز به اتهام بر زبان آوردن سخنان تحریک آمیز علیه رژیم این کشور بازداشت و حبس کردند.

براساس این گزارش، مقامات رژیم بحرین با چنین اتهاماتی اقدام به دستگیر شهروندان بحرینی و محاکمه آنها می کنند.

احضار و بازداشت ۱۷ خطیب حسینی

در گزارش مرکز حقوق بشر بحرین همچنین آمده است: مقامات امنیتی این کشور ۱۷ خطیب را احضار و ۵ نفر از آنها را پس از بازجویی درباره مضامین خطبه هایشان بازداشت کردند. علاوه بر این وزارت کشور بحرین ۷ مداح را احضار و ۴ تن دیگر را پس از نسبت دادن اتهام تحریک علیه رژیم این کشور بازداشت کردند.

در سطح اداری نیز در طول ایام عزاداری امام حسین(ع)، وزارت کشور بحرین شمار زیادی از مسئولان حسینیه ها را احضار و ۴ نفر از آنها را به اتهام تحریک علیه دولت بازداشت و روانه حبس کردند. علاوه بر این حسینیه امام رضا(ع) رانیز بسته شد.

برچیدن بیلبوردهای عاشورایی

در این گزارش همچنین آمده است که وزارت کشور بحرین اقدام به برچیدن پلاکاردها و بیلبوردهای مرتبط با عاشورای حسینی در روستاها و شهرهای این کشور کردند که باعث اعتراض مردمی و سرکوب اعتراضات توسط نیروهای پلیس شد.

نیروهای پلیس بحرین امسال نیز همانند هرسال به راهپیمایی شیعیان در روز دهم محرم حمله و از گاز اشک آور وگلوله های پلاستیکی برای مترفق کردن راهپیمایی کنندگان استفاده کردند.

مرکز حقوق بحرین در پایان گزارش خود آورده است: نقض شدید حقوق شیعیان در زمینه برگزاری مراسم دینی در حالی در بحرین صورت می گیرد که قانون اساسی این کشور برگزاری این مراسم را تضمین می کند.

کلید واژه: شیعیان بحرین - بحرین
کد مطلب: 67733
زمان انتشار: دوشنبه 9 مهر 1397 - 15:27:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین