به روز شده: 12 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 67948
زمان انتشار: دوشنبه 23 مهر 1397 - 09:41:07

مدیر کل امور کودکان بهزیستی خبر داد: صدور مجوز تأسیس مهدکودک برای زندان‌ها

مدیر کل امور کودکان بهزیستی خبر داد: صدور مجوز تأسیس مهدکودک برای زندان‌ها
کودکان  - مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با بیان اینکه هم‌اکنون در 3 استان مهدکودک در جوار زندان وجود دارد، گفت هر زندان که بیش از 10 کودک داشته باشد سازمان بهزیستی به آن مجوز تأسیس مهدکودک می‌‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمد نفریه درباره سیاست سازمان بهزیستی در رابطه با راه‌اندازی مهدهای کودک در جوار زندان‌ها اظهار کرد: طبق تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی و سازمان زندان‌ها کودکان بالای دو سال که مادران آنها در زندان هستند، باید به بهزیستی سپرده شوند و کودکان زیر دو سال که رابطه عاطفی آنها با مادر زیاد است و شیرخوار هستند، پیش مادر می‌مانند.

وی تأکید کرد: کودکان بالای دو سال به لحاظ مسائل تربیتی و روانی به‌صلاح نیست که در زندان بمانند.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی افزود: هم‌اکنون در 3 استان تهران، اصفهان و مرکزی دارای مهدکودک در جوار زندان هستیم و باید تعداد نفرات مادران زندانی که دارای کودک زیر دو سال هستند، حداقل به 10 نفر برسد و تقاضا برای مهدکودک وجود داشته باشد که بتوانیم مهدکودک راه‌اندازی کنیم.

بر اساس گزارش پانا، وی ادامه داد: ایجاد مهدهای کودک در کنار زندان‌ها ضوابطی دارد که باید این ضوابط رعایت شود تا بتوان مهدکودک راه‌اندازی کرد. البته در همه زندان‌های کشور نیاز نیست که مهدکودک راه‌اندازی شود چون تعداد مادران دارای کودک در آنها زیاد نیست اما هر جا که لازم باشد، این آمادگی وجود دارد که علاوه بر آموزش مربیان، مهدکودک نیز راه‌اندازی شود. البته اگر این امکانات در کنار زندان وجود نداشت، ما این آمادگی را داریم که نزدیک‌ترین مهدکودک در کنار زندان را در اختیار سازمان زندان‌ها قرار دهیم.

کد مطلب: 67948
زمان انتشار: دوشنبه 23 مهر 1397 - 09:41:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب