به روز شده: 14 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 68017
زمان انتشار: چهارشنبه 25 مهر 1397 - 17:38:19

دشتی اردکانی خبر داد: توسعه صلاحیت‌های دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

دشتی اردکانی خبر داد: توسعه صلاحیت‌های دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
قوه قضائیه  - رئیس هیت مدیره دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: توسعه صلاحیت‌های دفاتر هم یکی دیگر از دغدغه‌های کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است و در آینده گواهی سوء پیشینه جزو صلاحیت‌ها دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سومین گردهمایی مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین شهریاری، حجت الاسلام و المسلمین مظفری، دشتی اردکانی و دیگر اعضای هیئت مدیره کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، معاونین فناوری اطلاعات دادگستری‌های سراسر کشور و جمعی از مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برگزار شد.


دشتی اردکانی رئیس هیت مدیره دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در این همایش گفت: کشور‌های پیشرفته و پیش رو توجه زیادی به بخش خصوصی دارند، اگر در این کشور‌ها ۲۰۰ خدمت به مردم ارائه شود حداقل ۱۸۰ مورد آن توسط خود مردم و توسط بخش خصوصی است، اما متاسفانه این آمار در کشور ما برعکس است.

وی بیان کرد: تحولی که اکنون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در دستگاه قضایی ایجاد کرده یک تحول بی‌نظیر و ارزشمند است؛ به عنوان مثال تشکیل پردیس‌های قضایی جزو این تحولات است که اگر این اتفاق در کشور رخ دهد و این پردیس‌ها تشکیل شوند ۸۰ درصد مشکلات دستگاه قضایی برطرف خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره دفاتر خدمات الکترونیک قضایی افزود: باید به بخش خصوصی اعتقاد داشت و آن‌ها را حمایت کرد. من از زمانی که به یاد دارم رهبر معظم انقلاب از ابتدای انقلاب تاکنون بر اصل ۱۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور به مردم تاکید داشته‌اند.

دشتی اردکانی اظهار کرد: اما هنوز هم این اصل به طور کامل در کشور رعایت نشده است و اگر این اصل همچنان اجرایی نشود مشکلات هم باقی خواهند ماند.

وی در ادامه به یکی از مشکلات اصلی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اشاره کرد و گفت: قطعی مکرر سیستم‌ها در سراسر کشور یکی از مشکلات ما در دفاتر بوده است و این مشکل ما را بر آن داشت که جلساتی را ترتیب داده و با کمک مرکز آمار بتوانیم زیرساخت‌های فنی کار را بهبود ببخشیم و متوجه شدیم که در این موضوع هم باید از بخش خصوصی کمک بگیریم به طوری که حتی عده‌ای از مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به ما اعلام می‌کرند که حاضر هستند از جیب خود هزینه کنند تا دیگر این قطع شدن سیستم‌ها ادامه پیدا نکنند.

رئیس هیئت مدیره دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: خوشبختانه به پیگیری‌های صورت گرفته این مشکل تا حدودی برطرف شده است و در آینده کمتر هم خواهده شد، چون در آینده ۸۹ خدمت به صلاحیت‌های دفاتر اضافه خوهده شد و بر اساس تصمیم هیئت مدیره کانون ۴ میلیارد تومان برای برطرف شدن این مشکل اختصاص یافت. 

وی افزود: طبیعتا اینکار باید ابتدا به دست افراد باتجربه وکار بلد مثل شما انجام می‌شد، اما انشاالله در آینده به دست نیرو‌های جوان‌تر و با انگیزه قرار خواهد گرفت.

رئیس هیئت مدیره دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: برای برطرف کردن مشکلات شما مدیران با موسسات مالی و بانکی در حال مذاکره برای اخذ وام هستیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات مالی شما را که منجر به بهبود کارآیی دفاترتان خواهد شد را برطرف کنیم.

بر اساس گزارش میزان، دشتی اردکانی افزود: توسعه صلاحیت‌های دفاتر هم یکی دیگر از دغدغه‌های کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است و به شما نوید می‌دهم تا بدانید که ریاست مرکز آمار هم بسیار بیشتر از ما دغدغه‌مند مشکلات ما هستند و در آینده گواهی سوء پیشینه جزو صلاحیت‌ها دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قرار خواهد گرفت.

دشتی اردکانی در ادامه به معاونین فناوری اطلاعات دادگستری‌های سراسر کشور گفت: شما عزیزان به مدیران دفاتر نگاهی همکارانه داشته باشید این مدیران همکاران شما هستند و از شما جدا نیستند. خوشبختانه اکثر معاونین فناوری اطلاعات دادگستری‌ها به این مهم توجه دارند، اما تعدادی اندکی از استان‌ها نسبت به مدیران دفاتر سخت گیری به خرج می‌دهند که امیدواریم این مشکل نیز با درایت شما عزیزان برطرف شود.
کد مطلب: 68017
زمان انتشار: چهارشنبه 25 مهر 1397 - 17:38:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی