به روز شده: 12 ساعت و 34 دقیقه قبل
کد مطلب: 68027
زمان انتشار: شنبه 28 مهر 1397 - 11:34:28

ترامپ: به توضیح عربستان درباره مرگ خاشقجی اعتماد دارم!

ترامپ: به توضیح عربستان درباره مرگ خاشقجی اعتماد دارم!
حقوق بشر  > جهان  - رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز شنبه و ساعاتی پس از تأیید کشته شدن «جمال خاشقجی» از سوی عربستان سعودی اعلام کرد که به توضیح عربستان درباره این موضوع اعتماد دارد.

به گزارش میزان، رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز شنبه و ساعاتی پس از تأیید کشته شدن «جمال خاشقجی» از سوی عربستان سعودی اعلام کرد که به توضیح عربستان درباره این موضوع اعتماد دارد.

ساعاتی پیش مقامات عربستان کشته شدن خاشقجی را در نتیجه مشاجره در کنسولگری ریاض در استانبول تایید کردند.

دادستانی عمومی عربستان همچنین ۱۸ نفر از اتباع سعودی را در خصوص پرونده ناپدید شدن جمال خاشقجی در کنسولگری ریاض در استانبول بازداشت کرده است.

«دونالد ترامپ» در واکنش به این اقدام ضمن بیان این مطلب که به توضیح عربستان درباره کشته شدن خاشقجی اعتماد دارد بازداشت این ۱۸ نفر را نیز «اقدام نخستین بزرگ» توصیف کرد.

وی در پاسخ به سؤالی که درباره اعتماد به توضیح عربستان درباره قتل خاشقجی پرسیده شده بود گفت: بله اعتماد دارم، اما بار دیگر هنوز خیلی زود است، ما بررسی‌های خود را به اتمام نرسانده‌ایم، تحقیقات ما تکمیل نشده است، اما من فکر می‌کنم این نخستین گام مهمی بود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: به عربستان به عنوان همپیمانی برای مقابله با ایران نیاز داریم، توضیح عربستان درباره مرگ خاشقجی در کنسولگری این کشور در استانبول معتبر است و من فکر نمی‌کنم مقامات عربستان سعودی در این باره به من دروغ بگویند.

با این وجود توضیحات عربستان سعودی درباره نحوه کشته شدن جمال خاشقجی قانون‌گذاران آمریکایی از هر دو حزب را متقاعد نکرده و آنان درباره صحت این توضیحات عربستان ابراز تردید کرده‌اند.

توضیحات عربستان مقامات ترکیه را نیز متقاعد نکرده و آن‌ها می‌گویند که این توضیحات با اطلاعات درز کرده از تحقیقات درباره جمال خاشقجی تناقض دارد.

کد مطلب: 68027
زمان انتشار: شنبه 28 مهر 1397 - 11:34:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب