به روز شده: 14 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 68077
زمان انتشار: دوشنبه 30 مهر 1397 - 11:35:57

ائتلاف آمریکا کشتار غیرنظامیان در دیرالزور سوریه را تکذیب کرد

حقوق بشر  > جهان  - رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که ائتلاف ضد داعش غیرنظامیان در استان دیرالزور را هدف قرار نداده است بلکه به تروریست‌ها حمله کرده است.

به گزارش ایسنا، جوزف ووتل، رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا در جریان سفرش به قطر در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت: حملاتی که ائتلاف علیه مسجدی در روستای السوسه در حومه جنوب شرقی دیرالزور انجام داده تروریست‌های داعش را هدف قرار داده بود. تصمیمی که ما برای این حمله گرفتیم درست و بجا بود و شتاب‌زده نبود. تصمیم ما بنا به این حقیقت بود که از این مسجد به عنوان مقر تروریست‌ها استفاده می‌شد.

به گفته منابع سوری حمله اخیر ائتلاف آمریکا به روستاهای السوسه و البوبدران در حومه جنوب شرقی دیرالزور به کشته شدن 62 غیرنظامی و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر منجر شد.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرده بود که در این حملات 41 غیرنظامی کشته شده‌اند که ده تن از آن‌ها کودک هستند. به گفته این دیده‌بان بیشتر غیرنظامیان جزو خانواده‌های داعش هستند که شش تن از آن‌ها سوری و بقیه عراقی بوده‌اند.

شان راین، سخنگوی ائتلاف نیز اعلام کرد که این ائتلاف روز جمعه هیچ حمله‌ای را انجام نداده است و حمله روز پنجشنبه نیز مقر تروریست‌ها را هدف قرار داده که در این حمله 12 تروریست کشته شدند.

کد مطلب: 68077
زمان انتشار: دوشنبه 30 مهر 1397 - 11:35:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب