به روز شده: 13 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 68086
زمان انتشار: دوشنبه 30 مهر 1397 - 15:24:58

ایتالیا فرانسه را به رفتار خصمانه با پناهجویان متهم کرد

حقوق بشر  > جهان  - ایتالیا برای کنترل "رفتار خصمانه" ماموران فرانسوی با پناهجویان رانده شده از این کشور، گشت مرزی تشکیل می‌دهد.

به گزارش ایسنا،‌ دولت ایتالیا مرزبانان و ماموران گمرک فرانسه را متهم کرده است که مهاجران را به ایتالیا بازگردانده و در خاک این کشور در منطقه کوهستانی آلپ رها می‌کنند.

به گفته دولت ایتالیا، مأموران این کشور حتی امکان بررسی این را ندارند که ببینند آیا مهاجران بازگردانده شده واقعا از خاک ایتالیا به فرانسه رفته‌اند یا نه؟

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا تصاویری را در فیس‌بوک منتشر کرده که نشان می‌دهد ماموران فرانسوی با ورود به روستای مرزی کلاوی‌یر واقع در خاک ایتالیا، گروهی از پناهجویان آفریقایی را در جاده‌ای پیاده می‌کنند و می‌روند. او با انتشار این ویدئو می‌نویسد که «خطر جدی تیرگی روابط» میان دو کشور همسایه وجود دارد.

دولت ایتالیا می‌گوید در واکنش به این رفتار فرانسه، قصد دارد در روستای کلاوی‌یر گشت بگذارد.

سالوینی روز شنبه گذشته گفته بود که هیچ گونه توافق دوجانبه کتبی و رسمی میان کشورش با فرانسه وجود ندارد که مجوز چنین رفتاری از سوی دولت فرانسه باشد.

به گزارش یورونیوز، از سوی دیگر کریستوف کاستانر، وزیر کشور جدید فرانسه روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد به زودی با همتای ایتالیایی‌اش دیدار می‌کند. او اظهار امیدواری کرده است که برای این مشکل راه حلی بر اساس «همکاری» و نه «دشمنی» پیدا شود.

وزیر کشور ایتالیا گفته است که «بی‌صبرانه» منتظر چنین دیداری است اما در عین حال با تأکید بر این که گشت‌های مرزی را برقرار می‌کند، گفته است: ایتالیا دیگر منفعل نیست و نمی‌خواهد به اردوگاه مهاجران اروپا بدل شود.

فرانسه همه ساله شمار زیادی از پناهجویان را به طور قانونی و با استناد به قانون موسوم به «دوبلین» به ایتالیا بازمی‌گرداند. بر اساس قانون دوبلین، هر پناهجو در فضای اتحادیه اروپا باید درخواست پناهندگی خود را به کشوری بدهد که برای نخستین بار به آن وارد شده است.

کلید واژه: فرانسه - ایتالیا
کد مطلب: 68086
زمان انتشار: دوشنبه 30 مهر 1397 - 15:24:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب