به روز شده: 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 68150
زمان انتشار: چهارشنبه 2 آبان 1397 - 17:14:53

لزوم حمایت از زنان سالمند تنها

زنان  -  سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در ایران، حدود 6 درصد مردان سالمند، تنها زندگی می کنند؛ در حالی که این میزان در مورد زنان به 21 درصد می رسد.

به گزار شپایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «انوشیروان محسنی بندپی» عصر چهارشنبه در آیین پایانی «همایش منطقه ای آسیا- اقیانوسیه؛ نقش خانواده، اجتماع و دولت در جوامع رو به سالمندی» افزود: تا سال 2030 میلادی به طور تقریبی 13 درصد جمعیت کشور سالمند می شوند که این میزان در سال 2050 میلادی به 31 درصد می رسد.
وی اضافه کرد: یکی از نقش هایی که دولت می تواند ایفا کند توسعه بنیاد فرزانگان برای انجام مراقبت ها از سالمندان در منازل است.
محسنی بندپی تاکید کرد باید شرایطی برای نگهداری از سالمندان در کانون خانواده فراهم شود، همانگونه که برنامه ای برای نگهداری معلولان در خانواده ها وجود دارد.
بر اساس گزارش ایرنا، وی افزود: همه کشورها با روند افزایش جمعیت سالمندی روبرویند. در ایران رشد جمعیت 1.2 درصد و این رقم برای جمعیت سالمندی 3.8 درصد است.
«همایش منطقه ای آسیا- اقیانوسیه؛ نقش خانواده، اجتماع و دولت در جوامع رو به سالمندی» که یکم آبان ماه آغاز شده بود، عصر چهارشنبه در هتل استقلال به کار خود پایان داد.

کد مطلب: 68150
زمان انتشار: چهارشنبه 2 آبان 1397 - 17:14:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب