به روز شده: 13 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 68221
زمان انتشار: یکشنبه 6 آبان 1397 - 11:04:27

حمایت از کودکان کار با طرح مهرانه

حمایت از کودکان کار با طرح مهرانه
کودکان  - طرح مهرانه برای حمایت از کودکان کار استان مرکزی توسط بهزیستی اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان مرکزی گفت:  در راستای خدمات‌رسانی بهتر به کودکان کار و خیابانی در سال تحصیلی جدید اداره‌کل بهزیستی استان در قالب طرح "مهرانه" بسته‌های حمایتی به این افراد اهدا کرد.

علی‌مددی افزود: بسته‌های حمایتی بهزیستی به کودکان کار در استان مرکزی شامل لوازم‌التحریر، لوزام شخصی، لباس کامل مدرسه بود که امیدواریم بخشی از مشکلات تحصیلی این کودکان برطرف شود.

وی اضافه کرد: این طرح برای دومین  بار در استان اجرا شد و هر بسته حمایتی در این طرح ارزش بالغ بر 2 میلیون ریال برآورد شد که به کودکان کار و خیابانی شناسایی شده تعلق گرفت.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان مرکزی با اشاره به شناسایی کودگان کار در استان مرکزی گفت: شناسایی این کودکان و ارائه خدمات توسط مرکز آرامش کودکان آفتاب که زیر نظر بهزیستی استان فعالیت می‌کند انجام می‌شود که براساس آمار اعلامی، شهر اراک دارای 180 کودک کار و خیابانی است که همه این کودکان زیر نظر مرکز آرامش کودکان آفتاب از خدمات مشاوره‌ای، توانمندسازی، آموزشی و درمانی استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی مددی عنوان کرد: در این طرح به 100 کودک کار و خیابانی بسته حمایتی تعلق گرفت که از این تعداد 20 نفر در مقطع ابتدایی و سایر کودکان کار نیز در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل هستند.

وی اضافه کرد: عمده مشکل کودکان کار و خیابانی فقر مالی خانواده به شمار می‌رود که بهزیستی استان با ارائه خدمات حمایتی با رویکرد توانمندسازی والدین سعی در پیشگری از آسیب‌های اجتماهی در این خانواده‌ها دارد.

کد مطلب: 68221
زمان انتشار: یکشنبه 6 آبان 1397 - 11:04:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب