به روز شده: 5 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 68389
زمان انتشار: دوشنبه 14 آبان 1397 - 14:44:27

ذوالقدر تأکید کرد: رفع مشکلات و موانع اشتغال زنان با حمایت مسئولان

زنان  - نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: فرصت های شغلی زنان به عنوان یکی از اولویت هایی است که لازم است مورد تأکید و توجه مسئولان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر در رابطه با وضعیت اشتغال بانوان گفت : فرصت های شغلی خاصه آنان به عنوان یکی از اولویت هایی است که لازم است مورد تأکید و توجه قرار گیرد و امر نیاز به فرهنگ سازی دارند. زنان بیش از نیمی از جمعیت کشورمان را تشکیل می‌دهد و اگر از ظرفیت عظیم آنها استفاده نشود، بودن شک در مسیر توسعه و رشد اقتصادی با مشکل مواجه می‌شویم چرا که از از تمامی پتانسیل مردم کشور بهره مند نشده ایم.

رفع مشکلات و موانع اشتغال زنان با حمایت مسئولان امکان پذیر می‌شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: در مسیر کار و اشتغال زنان مشکلات و موانعی وجود دارد، که باید با حمایت ویژه و همه جانبه مسئولان بر طرف شود تا به راحتی در همه زمینه‌‎های اجتماعی و اقتصادی فعالیت کنند. یکی از مشکلات زنان در حوزه‌های اقتصادی و اشتغال  ارائه تسهیلات برای شروع کار است، درواقع ایجاد شرایط مساوی اشتغال برای آن‌ها با مردان دراین خصوص کفایت می‌کند،اما متاسفانه در این زمینه به زنان توجه کمتری صورت گرفته است.

یکی از مشکلات زنان در حوزه‌های اقتصادی و اشتغال  ارائه تسهیلات برای شروع کار است، درواقع ایجاد شرایط مساوی اشتغال برای آن‌ها با مردان دراین خصوص کفایت می‌کند

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: با توجه به اینکه نیمی از جامعه را زنان تشکیل می‌دهند، استفاده حداکثری از پتانسیل مدیریتی جوانان و بانوان نقش مهم و محوری در پیشبرد امور، حمایت از تولید ملی و رونق اقتصادی خواهد داشت. اگر نیمی از این افراد جامعه در کسب و کار حضور نداشته باشند، قطعا جامعه پیشرفت منطقی خودش را بدست نمی‌آورد ما در فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی بانوان را به فعالیت در همه زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و  سیاسی تشویق می‌کنیم تا حضوری پررنگ داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت‌های فراکسیون زنان در  خصوص رفع موانع اشتغال زنان در جامعه تصریح کرد: ما در این فراکسیون جلسات متعددی با زنان کار آفرین برگزار کردیم . در این جلسات مشکلات و موانع کسب و کار، اشتغال و حضور فعال زنان در جامعه مطرح و مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. ما در این جلسات سعی کردیم از نظرات آنها بیشترین بهره برداری را برای پیشبرد اهداف فراکسیون زنان و پر رنگ تر کردن نقش زنان در جامعه داشته باشیم

ضرورت بهره مندی از همه اقشار و سرمایه های اجتماعی

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسات اخیر نیز که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و علی اصغر مونسان معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  برگزار کردیم به مشکلات این بخش از جامعه در زمینه  صنایع دستی و گردشگری مطرح و بررسی شد. بحث مشارکت اقتصادی و ضرورت بهره مندی از بخشی از سرمایه های اجتماعی کشور همواره مورد نظر مسئولان قرار داشته و بسیاری از قوانین و سیاست های مصوب در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز در همین راستا تدوین یافته است که در صورت اجرای دقیق، به موقع، مسئولانه و پی گیری مستمر بر اجرای آن می تواند بهبود و ارتقای وضعیت زنان را به همراه داشته باشد.

 

کلید واژه: زنان - مجلس - حقوق زنان
کد مطلب: 68389
زمان انتشار: دوشنبه 14 آبان 1397 - 14:44:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب