به روز شده: 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 68396
زمان انتشار: دوشنبه 14 آبان 1397 - 16:49:35

ازغدی: غربی‌ها سیاه‌ترین عمل‌ها را دارند آن‌وقت از حقوق بشر و دموکراسی حرف می زنند

ازغدی: غربی‌ها سیاه‌ترین عمل‌ها را دارند آن‌وقت از حقوق بشر و دموکراسی حرف می زنند
حقوق بشر  - عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه غربی‌ها سیاه‌ترین عمل‌ها را دارند و سفیدترین حرف‌ها را می‌زنند، گفت: خونین‌ترین قاره جهان، اروپاست؛ آن‌ها فقط در قرن بیستم، خودشان ۱۰۰ میلیون نفر از همدیگر را کشتند. آن‌وقت از حقوق بشر و دموکراسی و آزادی نیز حرف می‌زنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تساد حقوق بشر، «حسن رحیم‌پور ازغدی» ظهر امروز (۱۴ آبان) در همایش «تجربه شکست یک اندیشه» که در دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب، عالی‌ترین مقامات رژیم پهلوی در مسائل متوسط به بالا و حتی گاهی در موارد متوسط به پایین، باید با مقامات و مستشاران آمریکایی مشورت می‌کردند و نظر آن‌ها را می‌گرفتند؛ مشخص است که با آن وضعیت ما نباید در آن زمان تحریم می‌شدیم.

وی با بیان اینکه برخی‌ها تا نام اسلام در پسوند علوم انسانی قرار می‌گیرد می‌گویند علوم انسانی اسلامی را لیبرال‌ها قبول نخواهند کرد، گفت: مگر غربی‌ها علوم انسانی سوسیالیست‌ها را قبول دارند؟ مگر ما علوم انسانی سوسیالیست‌ها یا لیبرال‌ها را قبوب داریم؟ ما به شدت نیازمند علوم انسانی اسلامی هستیم. علوم انسانی اسلامی به معنای آن است که عقل و تجربه ذیل نور وحی تعریف شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: هیچ کشوری در جهان قانون اساسی خود را به رای مردم نگذاشته است، اما امام خمینی (ره) این کار را بعد از پیروزی انقلاب انجام داد و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را به رای گذاشت.

رحیم‌پور ازغدی در خصوص ویژگی‌های منافقین نیز گفت: منافقین کسانی هستند که همانند موش‌های صحرایی چند سوراخ احتیاطی به چند طرف برای خودشان حفر می‌کنند. هیچ وقت مشخص نیست حرف آن‌ها چیست و مدام حرف خودشان را عوض می‌کنند و به اصطلاح چندشخصیتی هستند. این تیپ‌ها متاسفانه هنوز هم در میان مسئولان ما هستند. افرادی که در یک روز متحجر هستند و در یک روز دیگر آنگونه روشنفکر می‌شوند که کسی باورش نمی‌شود.

وی با بیان اینکه غربی‌ها سیاه‌ترین عمل را دارند و سفیدترین حرف‌ها را می‌زنند، عنوان کرد: خونین‌ترین قاره جهان، اروپاست؛ آن‌ها فقط در قرن بیستم، خودشان ۱۰۰ میلیون نفر از همدیگر را کشتند. آن‌وقت از حقوق بشر و دموکراسی و آزادی نیز حرف می‌زنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: در حوزه علوم سیاسی غربی‌ها ادعا دارند که از قرن ۱۹ و آگوست کنت، ما سیاست را علمی و عینی و به دور از نگرش‌های متافیزیکی و مذهبی می‌بینیم و بر همین اساس قواعد رفتار‌های سیاسی را کشف و داده‌ها را تجزیه می‌کنیم و سپس بر مبنای آن‌ها عمل می‌کنیم. این حرف آن‌ها هم «غلط» و هم «دروغ» بود. غربی‌ها بعد از این ادعا‌هایی که داشتند، همواره تحت پوشش علم سیاست، ارزش‌های فاسد خود را تبلیغ کردند.

بر اساس گزارش میزان، وی همچنین گفت: بعضی از بزرگان بعد از برجام گفتند «جان کری قول داده». نتیجه قول کری چه بود؟ نتیجه اقتصاد برجامی همین است که امروز در جامعه می‌بینیم. اقتصاد مقاومتی اصلا در این کشور شروع نشد. نمی‌شود همه چیز را به اراده دشمن گره زد. این ملت چند بار باید از یک سوراخ گزیده شود؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین بیان کرد: برخی‌ها به جای پاسخگو بودن به ناکارآمدی اقتصاد برجامی، انتقاد کردند که چرا موشک‌هایتان را نشان دادید و روی آن نوشتید «مرگ بر اسرائیل»؟ به جرات می‌توان گفت: نشان دادن موشک‌های ایران طی سال‌های گذشته، جنبه بازدارندگی بسیار زیادی داشته است.

کد مطلب: 68396
زمان انتشار: دوشنبه 14 آبان 1397 - 16:49:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب