به روز شده: 13 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 68420
زمان انتشار: سه شنبه 15 آبان 1397 - 13:41:47

اجرای طرح‌های مبارزه با سرقت احشام /ضرورت آگاه سازی دامداران در راستای کاهش سرقت

حقوق شهروندی  - معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از اجرای طرح‌های مبارزه با سرقت احشام خبر داد و بر ضرورت آگاه سازی دامداران در راستای کاهش سرقت احشام تاکید کرد.

به گزارش میزان، سرهنگ رضا موذن اظهار داشت: بخش اعظمی از مردم کشور ما از دیر باز از طریق دامداری امرار معاش می‌کنند و تعداد زیادی از روستائیان و عشایر کشور مان زندگی خود را از این طریق می‌گذرانند.

وی با بیان اینکه استفاده از روش‌های سنتی و قدیمی برای نگهداری احشام زمینه ساز سوء استفاده سارقان و افراد سودجو برای سرقت شده است، افزود: ضروری است با آگاه سازی و ارتقاء سطح آگاهی دامداران و اجرای طرح‌های مقابله‌ای نسبت به شناسایی و دستگیری سارقان فعال در سرقت احشام و کنترل و کاهش این گونه سرقت‌ها اقدام جدی شود که پلیس در این راستا اجرای طرح‌های مقابله‌ای را تشدید کرده است.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اجرای طرح مبارزه با سرقت احشام به عنوان یکی از برنامه‌های پلیس آگاهی تصریح کرد: دومین مرحله این طرح با همکاری یگان‌های عملیاتی پلیس پیشگیری و اطلاعات و امنیت به مدت دو روز در اواخر مهرماه سال جاری در استان‌های هدف (۱۵ استان) اجرا شد و تداوم خواهد داشت.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح در استان‌های هدف منجر به دستگیری ۱۰۸ سارق، کشف ۳۳۵ راس دام و طیور و در نهایت مختومه شدن ۹۸ فقره پرونده سرقت منتج شد.

این مقام انتظامی با تاکید بر ضرورت آگاه سازی دامداران خاطرنشان کرد: بی توجهی دامداران و از سویی نبود نظارت کافی بربازار خرید و فروش احشام، عدم اجرای طرح پلاک دار کردن احشام توسط جهاد کشاورزی و ... زمینه تسهیل سرقت احشام رافراهم کرده است.

وی گفت: تشدید برخورد قضائی با سارقان احشام و بالا بردن هزینه ارتکاب جرم، کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر‌ها و بعضاً روستا‌ها خصوصاً هنگام شب و ... از جمله موارد موثر در جلوگیری از سرقت احشام است.

کلید واژه: ناجا - عشایر
کد مطلب: 68420
زمان انتشار: سه شنبه 15 آبان 1397 - 13:41:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده