به روز شده: 7 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 68424
زمان انتشار: سه شنبه 15 آبان 1397 - 15:45:03

ظریف در پیام ویدئویی: روز‌های بدی در انتظار دولت آمریکا است

حقوق بشر  > ایران  - وزیر امور خارجه در پیامی ویدئویی گفت: مردم ایران تاریخ ساز هستند و دولت آمریکا پشیمان خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد ظریف، همزمان با آغاز دور دوم تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران، طی پیامی ویدئویی،خطاب به ملت ایران و افکار عمومی جهان، گفت: ملت ایران تاریخ سازند و دولت آمریکا پشیمان خواهد شد.

متن کامل پیام ویدئویی وزیر امور خارجه کشورمان به این شرح است:

دیروز دولت آمریکا وعده‌ای را که شش ماه بود در مورد آن صحبت می‌کرد و مانور تبلیغاتی می‌داد سرانجام عملی کرد؛ تحریم‌هایی را که هدفشان مردم ایران است. کاملا واضح است آنقدر دنبال همه شرکت‌ها گشته بودند که حتی شرکت‌های منحل شده را به این تحریم‌ها اضافه کردند، اما این نشان‌دهنده استیصال دولت آمریکاست از این‌که دنیا در برابر دولت آمریکا ایستاده. هیچ کس و هیچ دولتی در دنیا به جز چند کشور کوچک و رژیم صهیونیستی در منطقه ما، آمادگی این را نداشته که از اقدامات آمریکا پیروی کند و ما دیروز در لحن و صحبت وزیر خارجه و وزیر خزانه داری آمریکا این تنهایی و عصبانیت را از جماع بین‌المللی علیه یک‌جانبه گرایی آمریکا مشاهده کردیم.

البته اقدامات آمریکا با خشم فراوان انجام می‌شود و وظیفه دولت ایران است که اجازه ندهد این اقدامات خصمانه که علیه مردم طراحی شده و برای جدا کردن مردم از یکدیگر و از حاکمیت است، به مردم ضربه وارد کند؛ و این کار را دولت با تمام توان دنبال کرده.  در صحنه دیپلماسی خوشحالیم امروز همه دنیا در برابر اقدام آمریکا ایستاده و امیدواریم آثار این مقابله جهانی با اقدام آمریکا را در آینده مشاهده کنیم.

دولت وظیفه دارد چه دیگران همراهی کنند یا نکنند، زمینه را برای زندگی راحت مردم و کمترین اثرپذیری از تحریم‌ها فراهم کند. من که در جلسات هیئت دولت شاهد اقدامات ریاست جمهوری و اعضای هیئت دولت و سایر نهاد‌ها و دستگاه‌ها هستم می‌توانم این تضمین را بدهم که تمام تلاش را انجام داده و خواهیم داد.

مردم ما هم مردمی بوده‌اند که همواره در برابر طرح‌ها و برنامه‌ریزی کسانی که دلشان برای این کشور نسوخته و با این مردم سر ستیز و جنگ دارند برنامه‌هایشان را نقش برآب کردند و این بار هم اطمینان دارم مردم همین کار را خواهند کرد.

ما اطمینان داریم روز‌های بدی در انتظار دولت آمریکاست، دولتی که نتوانسته حتی برای مردم خودش ثابت کند که سیاست‌هایش به نفع آن مردم است. دولتی که بیش از آنکه به فکر منافع ملی آمریکا باشد به فکر منافع گروه کوچکی است که حامیان خودش را تشکیل می‌دهند و بیشتر تلاش می‌کند جنایت‌های رژیم صهیونیستی و سعودی را بپوشاند تا اینکه سیاست در جهت منافع امریکا را دنبال کند. البته در گذشته هم با دولت‌های قبلی آمریکا با همین سر و صدا‌ها و بی‌احترامی‌ها نسبت به مردم ایران کارشان را شروع کردند، اما هر چه با تجربه‌تر شدند سیاست و لحن خود را نسبت به ایران عوض کردند و یقین دارم دولت ترامپ هم بعد از مدتی به این نتیجه می‌رسد این سیاست بر مردم و عزم آن‌ها تاثیر نمی‌کند.

مردم تاریخ ساز ما بار‌ها نشان داده‌اند که توانستند تاریخ را با تلاش و خودباوری و استقامت خود عوض کرده و این‌بار هم همین تجربه تکرار می‌شود و آمریکایی‌ها از اقدام نابخرادانه‌شان پشیمان خواهند شد.

 

 

کد مطلب: 68424
زمان انتشار: سه شنبه 15 آبان 1397 - 15:45:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد