به روز شده: 1 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 68576
زمان انتشار: سه شنبه 22 آبان 1397 - 10:52:45

ادامه پیروزی‌های دومینوار نیرو‌های یمنی در جنوب عربستان

ادامه پیروزی‌های دومینوار نیرو‌های یمنی در جنوب عربستان
حقوق بشر  > جهان  -  آخرین خبرها از جنوب عربستان حاکیست، دهها تن از نیروهای مزدور با پشتیبانی بالگردها و جنگنده های رژیم سعودی حملات گسترده ای را علیه نیروهای یمنی در حنوب استان عسیر انجام دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، آخرین خبرها از جنوب عربستان حاکیست، دهها تن از نیروهای مزدور با پشتیبانی بالگردها و جنگنده های رژیم سعودی حملات گسترده ای را علیه نیروهای یمنی در حنوب استان عسیر انجام دادند.

به گفته منابع میدانی، یگان‌های هوایی و زمینی نیروهای مزدور سعودی، مواضع نیروهای یمنی را در حومه منطقه «مجازه» در جنوب استات عسیر عربستان هدف قرار دادند اما با واکنش قاطع روبه رو شدند.

براساس آخرین اخبار به دست آمده، نیروهای یمنی با وجود حملات سنگین هوایی و پس از درگیری های نفس‌گیر 4 ساعته موفق شدند حملات را در این محور به طور کامل دفع کنند و خسارت های سنگینی را به نیروهای مزدور سعودی وارد کنند.

50 تن از نیروهای مزدور سعودی در جریان درگیری ها در حومه منطقه «مجازه» کشته و زخمی شدند؛ نیروهای یمنی در جریان دفع حملات در این محور موفق شدند مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی را به غنیمت بگیرند.

از حومه گذرگاه مرزی «علب» در جنوب استان عسیر عربستان و نزدیکی مرزهای مشترک با یمن خبر می‌رسد، نیروهای یمنی در یک کمین دقیق توانستند کاروانی از نیروهای مزدور و نظامیان عربستانی را شناسایی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، یگان های موشکی و توپخانه ای پس از دریافت اطلاعات، این کاروان نظامی را به شدت هدف قرار دادند و دهها تن از نیروهای مزدور و نظامیان عربستانی را از پای آوردند و زخمی کردند.

به گزارش میزان، خبرها از جنوب شرق استان جیزان در جنوب عربستان هم حاکیست، نیروهای یمنی با پشتیبانی یگان‌های موشکی عملیات گسترده و وسیعی را در حومه کوه «القیس» علیه نیروهای مزدور و نظامیان سعودی انجام دادند.

70 تن از نیروهای مزدور و نظامیان سعودی در جریان این حملات کشته و زخمی شدند؛ ده‌ها تن دیگر هم از ترس کشته شدن به سرعت بخش هایی از مناطق را تخلیه و به سمت مناطق امن‌تر عقب نشینی کردند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی درصدد هستند با سیطره کامل بر کوه «القیس» و مناطق حومه، دژ مستحکمی را در جنوب استان جیزان برای خود ایجاد کنند تا مانع از نفوذ نیروهای مزدور شوند.

از محور شرقی کوه «الداود» در جنوب استان جیزان خبر می‌رسد، نیروهای یمنی در جریان یک عملیات دقیق موفق شدند یکی از خودروهای نظامی نیروهای مزدور را با موشک ضد زره هدف قرار دهند و منهدم کنند؛ در جریان این عملیات، تمامی سرنشین های این خودرو از پای درآمدند.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 68576
زمان انتشار: سه شنبه 22 آبان 1397 - 10:52:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب