به روز شده: 2 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 68629
زمان انتشار: چهارشنبه 23 آبان 1397 - 10:58:24

مرگ «مذاکره با جلاد»

مرگ «مذاکره با جلاد»
حقوق بشر  > جهان  - گفتمان «نه به مذاکره» و «تکیه بر مقاومت»، در میان همه فلسطینیان فراگیر شده است و دیگر با طرح‌های توطئه‌آمیز آمریکایی و اروپایی نظیر «ایده دو کشوری» و «توقف شهرک‌سازی صهیونیست‌ها»، نمی‌توان فلسطینیان را فریب داد.

به گزارش میزان، اتفاقات روز‌های اخیر در فلسطین، دست برتر محور مقاومت را یکبار دیگر به رخ اشغالگران صهیونیست و حامیان مستکبر و مرتجع این رژیم کودک‌کش کشاند.

ناکام ماندن عملیات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها

یکشنبه شب ۲۰ آبان عناصر متجاوز رژیم صهیونیستی با یورش به شرق خان یونس واقع در جنوب نوار غزه، ۷ فلسطینی را به شهادت رساندند. البته این تجاوز صهیونیست‌ها، با هوشیاری نیرو‌های حافظ مردم فلسطین در گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس، به طور کامل عملیاتی نشد و در جریان آن، یک افسر ارتش متجاوز رژیم صهیونیستی نیز به هلاکت رسید.

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در واکنش به کشته شدن این افسر صهیونیست، ضمن اذعان به شکست عملیات سری صهیونیست‌ها، گفت: یکی از مهم‌ترین نیرو‌های خود را از دست دادیم. ارتش رژیم صهیونیستی نیز رسما اعلام کرد که افسر کشته شده در درگیری مسلحانه با مقاومت فلسطین در شرق خان یونس، فرمانده یکی از گردان‌های کماندویی ویژه ارتش بوده است.

////

حملات موشکی تلافی‌جویانه گروه‌های مقاومت فلسطین

اما این عملیات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها، با سکوت نیرو‌های مقاومت فلسطینی همراه نبود بلکه به فاصله تنها چند ساعت پس از آن، خبر حملات موشکی تلافی‌جویانه گروه‌های مقاومت فلسطین به مواضع اشغالگران صهیونیستی در مناطق همجوار غزه، مخابره شد.

طبق گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، در روز دوشنبه (۲۱ آبان) گروه‌های فلسطینی در مدت ۴۰ دقیقه، ۱۰۰ موشک به مواضع متجاوزان و غاصبان اسرائیلی شلیک کردند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها نیز بلافاصله با استیصال تمام با لیبرمن وزیر جنگ کابینه اش، نشست برگزار کرد.

////

از سویی دیگر، سامانه دفاع موشکی صهیونیست‌ها با نام «گنبد آهنین» نیز که مقامات جنگی اسرائیل خیلی به آن می‌نازند، در جریان حملات کوبنده دوشنبه شب (۲۱ آبان) نیرو‌های مقاومت فلسطین، از میان ۲۰۰ راکت شلیک شده، تنها ۶۰ راکت را رهگیری و منهدم کرد.

واقعیت‌هایی که مجددا اثبات شد

اما فارغ از فعل و انفعالات میدانی، تحولات چند روز اخیر در فلسطین، چند واقعیت را مجددا به اثبات رساند؛ نخست خیانت برخی حکام مرتجع عرب را که با صهیونیست‌های خون آشام و متجاوز، در ریاض و ابوظبی و مسقط به معاشرت می‌پردازند و در عین حال چشمان خود را به تجاوزات مکرر و کودک کشی‌های صهیونیست‌ها می‌بندند.

////

نهادینه شدن گفتمان مقاومت در میان همه گروه‌های فلسطینی

اما نکته دوم که بسیار تعیین کننده و حائز اهمیت است، نهادینه شدن گفتمان مقاومت در میان همه گروه‌های فلسطینی است.
اتفاقات روز‌های اخیر در فلسطین به روشنی به اثبات رساند که یگانه راه پیش روی ملت فلسطین برای مقابله با تجاوزات مکرر صهیونیست‌ها و خنثی کردن توطئه‌های شوم این غاصبان، تنها و تنها «مقاومت» است.

اکنون جامعه فلسطین شاهد است که آحاد نیرو‌های فلسطینی حتی برخی تصمیم گیران تشکیلات خودگردان که سابقا دم از سازش می‌زدند، تنها بر روی گزینه مقاومت در برابر دشمن قدار صهیونیستی تاکید دارند.

////

تحقق کامل این گفتمان در میان همه گروه‌های فلسطینی، می‌تواند برای همیشه به حیات شیطانی و ننگین رژیم نامشروع و غاصب صهیونیستی پایان دهد و طومار این رژیم خونخوار را پس از ۷۰ سال درهم بپیچد.

امروز بواسطه توطئه‌های بیشمارِ رژیم صهیونیستی و حامیان فرامنطقه‌ای این رژیم غاصب، دیگر رهیافت‌هایی انحرافی نظیر «مذاکره با جلاد» رنگ باخته و گفتمان «مقاومت» به مطالبه اصلی همه مردم فلسطین تبدیل شده است.

تجربه تلخ ملت فلسطین از مذاکرات و پیمان اسلو

مردم فلسطین و مبارزان آزادیخواه این کشور، تجربه تلخی از مذاکره با دشمن صهیونیستی دارند. ۱۳ سپتامبر ۱۹۹۳ (۲۲ شهریور ۱۳۷۲) تاریخ شومی برای ملت فلسطین است؛ در این روز «یاسر عرفات» به عنوان رئیس وقت تشکیلات خودگردان فلسطین در یک اشتباه تاریخی، در واشنگتن با «اسحاق رابین» نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی، دست مصالحه داد و «پیمان اسلو» را با رژیم غاصب و متجاوز صهیونیستی به امضا رساند.

////


پیامد‌های فاجعه آمیز سازش با صهیونیست‌ها در قالب پیمان اسلو

«عبدالباری عطوان» سردبیر سرشناس روزنامه «رأی الیوم»، چندی پیش طی مقاله‌ای «پیمان اسلو» را فرو کردن خنجر مسموم در قلب آرمان فلسطین، توصیف کرد و نوشت: هماهنگی و همکاری ننگین امنیتی بین تشکیلات خودگردان فلسطینی و رژیم صهیونیستی علیه مقاومت فلسطینی، عادی سازی روابط کشور‌های عربی با این رژیم، معامله قرن (توطئه جدید آمریکا و صهیونیست‌ها علیه آرمان فلسطین)، به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت صهیونیست‌ها و نیز لغو حق بازگشت آوارگان فلسطینی بخشی از نتایج و پیامد‌های فاجعه آمیز سازش در قالب پیمان اسلو است.

رئیس تشکیلات خودگران هیچ نماینده آمریکایی را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت


این پیامد‌های فاجعه بار که تبعات مذاکره و پیمان اسلو است، برای فلسطینیان به یک تجربه بزرگ تبدیل شده است و آن‌ها دیگر حاضر نیستند با وعده‌های دروغین به مذاکره و در واقع به ذلت تن دهند. «صلاح زواوی» سفیر فلسطین در ایران در مصاحبه اخیر خود با برنامه تلویزیونی سفیران، گریزی به پیمان اسلو زد و گفت: وقتی پیمان اسلو امضا شد، بعضی‌ها دچار توهم شده بودند که ممکن است دولتی برای فلسطین در می ۱۹۹۹ ایجاد شود؛ اما وضعیت فعلی بغرنج‌تر از زمان انعقاد اسلو است؛ ما روابط خودمان را با آمریکا قطع کرده‌ایم و ابومازن (محمود عباس رئیس تشکیلات خودگران فلسطین) هیچ نماینده آمریکایی را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت.

 

////


«نه به مذاکره» و «تکیه بر مقاومت»

این موضع‌گیری سفیر فلسطین در ایران، گواه آن است که گفتمان «نه به مذاکره» و «تکیه بر مقاومت»، در میان همه فلسطینیان فراگیر شده است و دیگر با طرح‌های توطئه‌آمیز آمریکایی و اروپایی نظیر «ایده دو کشوری» و «توقف شهرک‌سازی صهیونیست‌ها»، نمی‌توان فلسطینیان را فریب داد.

فلسطین با خون شهدا آزاد خواهد شد


«صلاح زواوی» همچنین در مصاحبه اخیرش بر نکته‌ای تاکید کرد که حکایت از نهادینه شدن گفتمان مقاومت در میان همه فلسطینیان برای آزادی تمامی سرزمین فلسطین دارد؛ سفیر فلسطین در ایران در همین رابطه گفت: «فلسطین با سخنرانی و کنفرانس‌های مطبوعاتی، آزاد نخواهد شد، فلسطین با خون شهدا آزاد خواهد شد؛ هر وجب از خاک فلسطین برای ما مقدس است؛ هر وجب از خاک فلسطین برای ما قدس است؛ بر فرض این که فردا ترامپ گفت: من حرف خودم را پس گرفتم، بیت‌المقدس مال شماست، آیا نبرد ما تمام می‌شود؟ قدس سرزمینی است مقدس که با خون صد‌ها صحابه پیامبر (ص) آغشته شده و هر وجب از سرزمین فلسطین برای ما قدس است».

 

////

 

سیر تحولات و نگاهی به مواضع شخصیت‌های فلسطینی بیانگر آن است که دیگر در میان فلسطینیان خبری از سکوت در قبال تجاوزات مکرر صهیونیست‌های غاصب نیست و کوچکترین شرارت و ماجراجویی عناصر صهیونیستی (نظیر اتفاق یکشنبه شب در خان یونس) با پاسخ کوبنده مقاومت فلسطین مواجه می‌شود؛ امری که بیانگر اراده و عزم ملت فلسطین برای دفاع از سرزمین و مقدساتش با تکیه بر راهبرد مقاومت است.

تنها راه نجات قدس شریف، مبارزه و مقاومت است و دیگر راه‌ها، بی‌سرانجام و عقیم است


مقام معظم رهبری، در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۵، در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، فرمودند: با وجود بحران‌آفرینی مستمر حامیان رژیم صهیونیستی برای به فراموشی سپرده شدن مسئله‌ی فلسطین، این سرزمین شریف به برکت مقاومت و مجاهدت ملت و گروه‌های فلسطینی، آزاد خواهد شد. تنها راه نجات قدس شریف، مبارزه و مقاومت است و دیگر راه‌ها، بی‌سرانجام و عقیم است.

 

کد مطلب: 68629
زمان انتشار: چهارشنبه 23 آبان 1397 - 10:58:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب