به روز شده: 6 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 68684
زمان انتشار: شنبه 26 آبان 1397 - 12:51:34

ملکشاهی: مجرمین با مشاهده قاطعیت قوه قضائیه در برخورد با مفسدین حساب کار دستشان می‌آید

ملکشاهی: مجرمین با مشاهده قاطعیت قوه قضائیه در برخورد با مفسدین حساب کار دستشان می‌آید
قوه قضائیه  - رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی گفت:اقدام اخیر قوه قضائیه در اجرای حکم مفسدین اقتصادی می‌تواند اثر مثبتی بر روی اقتصاد کشور بگذارد.

به گزارش میزان، اللهیار ملکشاهی با اشاره به اجرای حکم اعدام مفسدین فی‌الارض اقتصادی و ارزی از سوی قوه قضائیه گفت: قانون می‌گوید افرادی که قصد اخلال در نظام اقتصادی را داشته باشند و اقداماتی در این راستا انجام دهند در حکم مفسد فی الارض هستند و یکی از مجازات‌های آن‌ها حکم اعدام است.

وی با بیان اینکه اقدام اخیر قوه قضائیه در اجرای حکم اعدام مفسدین فی الارض خواسته عموم مردم است، اظهار داشت: در حالی که مردم در مضیقه قرار می‌گیرند نباید یک عده به دنبال سودجویی شخصی خودشان باشند و سختی مردم را افزایش دهند.

رئیس کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس تصریح کرد: اقدام اخیر قوه قضائیه می‌تواند از جهات مختلف اثرگذار باشد.

ملکشاهی ادامه داد: بسیاری از مجرمین به امید اینکه قانون درباره آن‌ها اعمال نمی‌شود، مرتکب جرم می‌شوند و حال که مشاهده می‌کنند قوه قضائیه با جدیت وارد شده و با سرعت با مفسدین برخورد می‌کند حساب کار دستشان می‌آید و از این مسئله عبرت می‌گیرند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: البته بسیاری از مردم که به ما مراجعه می‌کنند به واقع تقاضای استمرار برخورد‌های قوه قضائیه با مفسدین را دارند که این امر حتما می‌تواند آثار مثبتی داشته باشد.

ملکشاهی با بیان اینکه اقدام اخیر قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی می‌تواند اثر مثبتی بر روی اقتصاد کشور بگذارد، گفت: این امر همچنین می‌تواند آثار مثبتی بر دیدگاه مردم به قوه قضائیه و نظام ایجاد کند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: اقدام اخیر قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی همچنین باعث افزایش آرامش بازار می‌شود.

کد مطلب: 68684
زمان انتشار: شنبه 26 آبان 1397 - 12:51:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی