به روز شده: 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 68898
زمان انتشار: شنبه 3 آذر 1397 - 09:46:09

فعال اقتصادی و کارآفرین: محدودیت زنان برای کارآفرینی در جامعه از بین رفته است

فعال اقتصادی و کارآفرین: محدودیت زنان برای کارآفرینی در جامعه از بین رفته است
زنان  - یک بانوی کارآفرین گفت: تعداد زنان موفق کم نیست و رشد فرهنگی در جامعه سبب شده محدودیت‌های زنان برای ایجاد کارآفرینی از بین برود.

به گزارش آنا، فاطمه حسین‌زاده فعال اقتصادی گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که زنان در جامعه ما با آن روبه‌رو هستند پایین ‌‌بودن اعتمادبه‌نفس در آن‌ها است اما معرفی زنان موفق و راه‌هایی که آن‌ها برای رسیدن به موفقیت طی کرده‌اند می‌تواند در افزایش اعتمادبه‌نفس سایر زنان نقش به‌سزایی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه فقدان اعتمادبه‌نفس نخستین مانع ورود زنان به بحث کارآفرینی است در ادامه اظهار کرد: زنانی که می‌خواهند به حوزه کارآفرینی ورود پیدا کنند باید اهل ریسک باشند و اولین قدم برای ریسک‌پذیری اعتماد به کاری است که انجام می‌دهند.

این فعال اقتصادی با اشاره به اینکه در بخش خصوصی محدودیتی برای فعالیت بانوان وجود ندارد، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی شخصی است و ملاک عمل تنها جسارت و همت افراد است به همین دلیل اگر زنان با توان علمی و با اعتمادبه‌نفس در این حوزه وارد شوند می‌توانند در بازار رقابت حضور پیدا کنند.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه اثبات توان حضور در بازار برای زنان سخت‌تر است، افزود: همیشه در افکار عمومی چنین به نظر می‌آید که مردان در کار تجارت و ایجاد کسب‌وکار موفق‌تر عمل می‌کنند و این موضوع شرایط کار راکمی برای زنان سخت‌تر می‌کند در چنین مواقعی زنان باید برای اثبات توانایی‌های خود بیشتر تلاش کنند

وی به محدودیت‌های قانونی فراروی زنان کارآفرین اشاره کرد و گفتگفت: اگر زنان توانایی خود را برای انجام کارها نشان دهند هیچ محدودیت قانونی در برابر مردان ندارند به‌طور مثال برای ارائه وام‌های بانکی هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد و زنان نیز می‌توانند برای شروع کسب‌وکار وام بانکی تقاضا و در صورت اثبات توانایی انجام آن، وام دریافت کنند.

این فعال اقتصادی در ادامه تصریح کرد: رشد فرهنگی در جامعه سبب شده است که محدودیت‌های زنان برای ایجاد کارآفرینی از بین برود. ما حتی در روستاها و جوامع کوچک نیز شاهدیم که زنان هم دوشادوش مردان کار می‌کنند و در درامد خانواده سهیم هستند.

کد مطلب: 68898
زمان انتشار: شنبه 3 آذر 1397 - 09:46:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب