به روز شده: 17 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 69027
زمان انتشار: چهارشنبه 7 آذر 1397 - 14:35:59

میدل ایست آنلاین: خون خاشقجی خاندان فاسد سعودی را حذف خواهد کرد

حقوق بشر  > جهان  - دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با گفتن این جمله که "اسرائیل بدون عربستان دچار دردسر‌های بزرگی می‌شود"، آخرین خطرات را از سر دولت عربستان به طور کل و به طور خاص از محمد بن سلمان دفع کرد اما این آغاز ماجراست.

به گزارش میزان، پایگاه میدل ایست مانیتور در مطلبی نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با گفتن این جمله که "اسرائیل بدون عربستان دچار دردسر‌های بزرگی می‌شود"، آخرین خطرات را از سر دولت عربستان به طور کل و به طور خاص از محمد بن سلمان دفع کرد.

ترامپ در سخنرانی اخیرش گفت: "به اسرائیل نگاه کنید. اسرائیل بدون عربستان در معرض مشکلات بزرگ است. ما متحدی بسیار قوی در عربستان سعودی داریم. واقعیت این است که عربستان سعودی در خاورمیانه فوق العاده مفید است. اگر عربستان را نداشتیم، پایگاهی بزرگ نداشتیم."

میدل ایست مانیتور می‎افزاید: عربستان سعودی خدماتش به اسرائیل را آشکار و در خفا ارائه می‌دهد. با سوءاستفاده از مذهب ادعا می‌کند مدافع مسلمانان و خادم خانه خدا است. اما اظهارات اخیر ترامپ پرده‌ها را انداخت و واقعیت را بر همه مسلمانان آشکار ساخت. در حالی که شمار زیادی از نقش موثر خاندان سعودی در حفاظت از موجودیت اسرائیل آگاه بودند، برخی مسلمان دچار تردید بودند. آن‌ها قرار است خادم و نگهبان دو مسجد مقدس باشند، اما دو مسجد آن‌ها را انکار می‌کنند. عربستان با حمایت از حضور اسرائیل در فلسطین، نشان داده تمایل به ماندن مسجد الاقصی در اختیار مهاجمان صهیونیست دارد.
 
 عربستان حامی رسمی رژیم صهیونیستی
 
اگر نویسندگان بی شماری به نوشتن درباره دولت آل سعود تا دهه‌ها ادامه می‌دادند، قادر نبودند کاری که ترامپ در چند دقیقه انجام داد را بکنند. ضمن این که کسی آنان را باور نمی‌کرد و ممکن بود دنیای اسلام به سمت آنان کفش پرتاب کند.

دولت عربستان سعودی ۱۰۰ سال پیش از ویرانه‌های امپراطوری عثمانی در نتیجه توطئه‌های سفارت انگلیس به وجود آمد. پس از جنگ جهانی اول و پیروزی متفقین حسین بن علی، شریف مکه تحت حمایت انگلیس رئیس این کشور شد. نیرو‌های متفقین در پایان جنگ سرزمین‌ها را میان خود قسمت کرده و این دولت را به شرق، غرب، شمال و جنوب تقسیم کردند. علاوه بر این، اعلامیه بالفور و یک توافقنامه مخفی دیگر نیز امضا شد که هیچ یک از طرفین خواهان فاش شدن آن نبودند. دولت عربستان سعودی در سال ۱۹۲۳ متولد شد تا از رژیمی که بعد از آن ایجاد می‌شد محافظت کند؛ رژیم صهیونیستی. در واقع ترامپ آن توافقنامه سری را که در پشت صحنه قرار داشت، برای همه آشکار کرد. او همه چیز‌های پنهان را آشکار کرد و نقاب‌های دولت خائن را کنار زد.
 
 
 عربستان حامی رسمی رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی در حالی در منطقه عرب تاسیس شد که عربستان در قلب این منطقه قرار داشت تا تیغ برانی در کنار اعراب و مسلمان برای حفاظت از دشمن آن‌ها باشد.

اثبات نقش عربستان در ماجرای قتل خاشقجی نشان دهنده نقش کثیف عربستان سعودی علیه ملت خودش است. خون خاشقجی خاندان فاسد و خیانت کار حذف خواهد کرد و دو مسجد مقدس از دست آل سعود و در پی آن مسجد الاقصی از دست صهیونیست‌ها آزاد خواهند شد. تحولات منطقه‌ای و بین المللی نشان می‌دهد که این اتفاق دیر یا زود رخ خواهد داد.
 
 
 عربستان حامی رسمی رژیم صهیونیستی


میدل ایست مانیتور در پایان نوشت: ترامپ کسی که دفاع جانانه‌ای از محمد بن سلمان شاهزاده سعودی کرده و می‌خواهد او را از ورطه سقوط اجتناب ناپذیری که پس از قتل خاشقجی در آن گرفتار شده نجات دهد، اظهارات قابل تاملی مطرح کرده است. مشخص نیست که این اظهارات آگاهانه مطرح شده‎اند یا بی اختیار. صرف نظر از این که اهداف او چه بوده اظهاراتش سقوط بن سلمان را تسریع خواهد کرد.

ترامپ و بن سلمان کاری کردند که همه نیرو‌های انقلابی، احزاب و نهضت‌های عرب و مسلمان در صورت اتحاد قادر به انجام آن نبودند؛ آشکار کردن دشمنان واقعی، یعنی عرب‌های صهیونیست.
کد مطلب: 69027
زمان انتشار: چهارشنبه 7 آذر 1397 - 14:35:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد