به روز شده: 6 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 69198
زمان انتشار: سه شنبه 13 آذر 1397 - 14:49:59

حجت‌الاسلام قدرتی: دستگاه قضایی با هیچ کس عهد اخوت نبسته است

قوه قضائیه  - حجت‌الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: خوشبختانه با درایت و آموزش خانواده‌ها در محمدیه شاهد کاهش ۱۵ درصدی پرونده طلاق در این شهر نسبت به سال قبل هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در دیدار مردمی مسئولان قضایی استان قزوین با مردم شریف محمدیه که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، گفت: اگر بخواهیم جامعه در مسیر درست قرار گیرد و اصلاح شود و از جرائم، مخاطرات و آسیب‌های اجتماعی مصون بماند و به رشد و تعالی معنوی برسد چاره نداریم جز این که به قرآن، سیره اهل بیت (ع) و معارف و آموزه‌های دینی برگردیم و مبنای زندگی فردی، اجتماعی و... خود را باید دین مبین اسلام و آنچه که خدای متعال فرموده است، قرار دهیم.

مقام ارشد قضایی استان قزوین افزود: بر این باوریم که صلاح و سداد جامعه ما در دست یکایک افراد جامعه هست و باید بنگریم که ما به عنوان عضوی از این جامعه برای اصلاح، پیشگری از وقوع جرائم، کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفع معضلات متعدد چه قدمی هرچند کوچک برداشته ایم.

این مقام قضایی استان قزوین خاطرنشان کرد: جامعه ما و قانون اساسی مبتنی بر اصل دین الهی، امامت و ولایت و کرامت انسانی تبیین شده و اگر مردم را در این راستا درست هدایت و راهنمایی کنیم قطعا جامعه‌ای سالم خواهیم داشت.

وی بیان داشت: بیشترین عامل تشکیل پرونده ناشی از جهل و ناآگاهی مردم نسبت به قوانین و امور حقوقی است که هیئت‌های مذهبی، آموزش و پرورش، و رسانه‌ها بویژه صداسیما در ارتقاء سطح آگاهی مردم می‌توانند نقش موثری ایفا کنند تا آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد.

رییس شورای قضایی استان قزوین یادآور شد: همه باید تلاش کنیم تا با آگاه سازی نسل جوان آن‌ها را از هیاهوی فریبنده دور نگاه داریم و نسلی فرهیخته و تلاشگر پرورش دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی تصریح کرد: دستگاه قضا با هیچ کس عهد اخوت نبسته و در انجام وظایف و رسالت مهم وخطیر خود با احدی تعارف ندارد و تصمیم و احکام قضایی را با قاطعیت در مسیر قانونمداری و عدالت محوری با استناد و استدلال انجام می‌دهد.

رییس کل دادگستری استان قزوین اظهارداشت: با توجه به جمعیت رو به رشد محمدیه بخصوص ناحیه شهری مهرگان که جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ هزار در آینده برای آن پیش بینی شده شاخص‌های شهرستان شدن را دارد.

وی گفت: دستگاه قضایی در بخش محمدیه با توجه به موقعیت و جمعیت آن ادارات شهرستانی را دایر کرده و تنها بخش در کشور است که در حوزه قضایی به صورت مستقل عمل کرده و دارای دادگستری، دادستانی؛ شورای تامین و شورای حل اختلاف است.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در پایان بیان داشت: خوشبختانه با درایت و آموزش خانواده‌ها در محمدیه شاهد کاهش ۱۵ درصدی پرونده طلاق در این شهر نسبت به سال قبل هستیم.

کلید واژه: قوه قضائیه
کد مطلب: 69198
زمان انتشار: سه شنبه 13 آذر 1397 - 14:49:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی