به روز شده: 6 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 69211
زمان انتشار: چهارشنبه 14 آذر 1397 - 12:30:35

بحران خشونت علیه زنان در رژیم صهیونیستی/ ۲۰۰ هزار زن در فلسطین اشغالی قربانی خشونت

بحران خشونت علیه زنان در رژیم صهیونیستی/ ۲۰۰ هزار زن در فلسطین اشغالی قربانی خشونت
حقوق بشر  > جهان  - اعتراضات ده‌ها هزار نفری علیه معضل خشونت علیه زنان در فلسطین اشغالی در حالی در سراسر فلسطین اشغالی برگزار شد که بیش از ۳۰۰ موسسه و نهاد حمایت خود از این اعتراضات را اعلام کردند.

به گزارش میزان، اعتراضات علیه بی توجهی کابینه اسرائیل به معضل خشونت علیه زنان در فلسطین اشغالی همچنان ادامه دارد.


به گزارش رسانه‌های صهیونیستی، اعتراضات ده‌ها هزار نفری علیه معضل خشونت علیه زنان در حالی در سراسر فلسطین اشغالی برگزار شد که بیش از ۳۰۰ موسسه و نهاد حمایت خود از این اعتراضات را اعلام کردند.

ده‌ها هزار زن معترض در فلسطین اشغالی در اعتراض به بی توجهی و عدم پاسخگویی مقامات این رژیم به بحران افزایش خشونت علیه زنان از طریق فراخوانی که انجام شد، به خیابان‌ها آمدند. این اعتراضات در نتیجه ائتلاف بیش از ۵۰ سازمان مربوط به زنان در پی قتل ۲ دختر نوجوان در اواخر ماه گذشته تنها یک روز پس از روز جهانی پایان خشونت علیه زنان آغاز شد.
 
بحران خشونت علیه زنان در رژیم صهیونیستی/ ۲۰۰ هزار زن در فلسطین اشغالی قربانی خشونت علیه زنان هستند
 
با کشته شدن این ۲ دختر نوجوان شمار زنانی که در سال جاری تنها به دلیل جنسیت خود به قتل رسیدند به ۲۴ تن رسید. این آمار نشان دهنده افزایش ۳۰ درصدی در آمار مربوط به قتل زنان در فلسطین اشغالی است.

این اعتراضات سراسری که در شهر‌های بزرگ تل آویو، قدس، حیفا و بیرشوا برگزار شد درصدد است رژیم صهیونیستی را برای انجام اقدامات لازم در این زمینه تحت فشار قرار بدهد.

معترضان با بستن ورودی‌های بزرگراه‌های اصلی شهر‌ها سبب ایجاد ترافیک و اختلال در رفت و آمد شدند. بیشتر موسسات آموزشی از جمله دانشگاه‌های بزرگ برای برگزاری این اعتراضات تعطیل شدند.

علیرغم وعده‌های فراوان تخصیص بودجه برای مقابله با این معضل، هنوز اقدامی در این راستا انجام نشده است.

دو قربانی آخر که در ۲۶ نوامبر کشته شدند از نوجوانان طبقات کم اهمیت‌تر بودند.

جسد یکی از قربانیان در سطل زباله پیدا شد. قربانی دیگر که از اریتره به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده بود، نیز پس از آن کشته شد که بار‌ها درباره شرایط نامطلوب امنیتی محل زندگیش به پلیس و نیز سرویس خدمات اجتماعی گزارش داده بود.
 
 
بحران خشونت علیه زنان در رژیم صهیونیستی/ ۲۰۰ هزار زن در فلسطین اشغالی قربانی خشونت علیه زنان هستند

گروه‌های رفاهی تخمین می‌زنند تقریبا ۲۰۰ هزار زن در فلسطین اشغالی قربانی خشونت علیه زنان بوده اند و بیش از یک میلیون زن و کودک معادل یک هشتم جمعیت صهیونیست‌های فلسطین اشغالی در چرخه این جنایت بی پایان گرفتارند. بیش از نیم میلیون کودک نیز شاهد خشونت در خانه هایشان هستند.

براساس آمار منتشر شده سازمان بین المللی صهیونیستی زنان WIOZ به طور متوسط روزانه تقریبا ۷۰ شکایت خشونت خانوادگی در این رژیم ثبت شده است. طبق گزارش WIZO از ۲۴۴۲۴ شکایت خشونت که توسط زنان در ادارات پلیس ثبت شد، ۴۱۶۳ (یا ۱۷ درصد) آن‌ها به اعمال مجازات علیه مجرمان منجر شد.
 
براساس این گزارش زنان عرب ۲ برابر بیش از سایر همنوعانشان در این رژیم قربانی خشونت و قتل می شوند.
کد مطلب: 69211
زمان انتشار: چهارشنبه 14 آذر 1397 - 12:30:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب