به روز شده: 6 ساعت و 43 دقیقه قبل
کد مطلب: 69248
زمان انتشار: شنبه 17 آذر 1397 - 10:49:21

انگلیس بر ادعای واهی آمریکا مهر تایید زد

انگلیس بر ادعای واهی آمریکا مهر تایید زد
حقوق بشر  > جهان  - سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در اقدامی قابل پیش بینی ادعاهای آمریکا مبنی بر نقش آفرینی نیروهای دولتی سوریه در حمله شیمیایی ماه نوامبر به شهر حلب را تأیید کرد!

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس روز جمعه با صدور بیانیه ای بر ادعاهای دولت آمریکا مبنی بر نقش آفرینی نیروهای دولتی سوریه در حمله شیمیایی ماه نوامبر به شهر حلب مُهر تأیید زد.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس با صدور این بیانیه مدعی شد: «رژیم سوریه و حامیان آن نیروهای معارض را به حمله با گاز کلر علیه غیرنظامیان در حلب در روز بیست و چهارم نوامبر متهم کرده اند. ما ادله ای که تأییدکننده ادعاهای روسیه و سوریه باشند، مشاهده نکرده ایم. ارزیابی و برآورد دولت انگلیس آن است که استفاده از گاز کلر آنگونه که رژیم [بشار اسد] و متحدان روسی آن ادعا کرده اند، در این حمله بسیار غیر محتمل است و بسیار بعید است که معارضان سوری مسئول [این حمله شیمیایی] باشند»!

این بیانیه در ادامه ادعا کرد که اتهامات مطروحه علیه انگلیس یا متحدان آن در خصوص دست داشتن در این حمله شیمیایی یا سایر فجایع مرتبط با کاربرد تسلیحات شیمیایی در سوریه، «اتهاماتی کاملاً جعلی هستند»!

گفتنی است که روز جمعه، «رابرت پالادینو» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادعایی جدید گفت که «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه و دولت روسیه به دروغ گروههای معارض و افراط گرا را به دست داشتن در حملات با گاز کلر در شمال غربی حلب در روز بیست و چهارم نوامبر متهم می کنند.

وی در ادامه مدعی شد که واشنگتن اطلاعات موثق و معتبری در اختیار دارد که نشان می دهد نیروهای طرفدار اسد در همان روز (۲۴ اُم نوامبر ۲۰۱۸) از گاز اشک آور علیه غیر نظامیان استفاده کرده اند.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه اندکی پیش اعلام کرد که شواهد متقن و انکارناپذیری در دست دارد که نشان می دهد ادعاهای آمریکا در مورد حملات شیمیایی اخیر در حلب سوریه در واقع چیزی نیست جز تلاش برای رفع و رجوع کردن اقدامات تروریستها و ناجیان دروغین آنها موسوم به کلاه سفیدها.

کد مطلب: 69248
زمان انتشار: شنبه 17 آذر 1397 - 10:49:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد