به روز شده: 1 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 69372
زمان انتشار: سه شنبه 20 آذر 1397 - 12:59:33

روحانی در نشست سران قوا مطرح کرد: احتمال اصلاح لایحه بودجه ۹۸/ آرامش مردم بعد از ۱۳ آبان

روحانی در نشست سران قوا مطرح کرد: احتمال اصلاح لایحه بودجه ۹۸/ آرامش مردم بعد از ۱۳ آبان
حقوق شهروندی  -  رئیس‌جمهور با بیان اینکه احتمال دارد لایحه بودجه ۹۸ اصلاح شود، گفت: این لایحه آماده است و به زودی به مجلس ارسال می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز (سه‌شنبه) در پایان جلسه روسای قوای سه گانه پیرامون این جلسه اظهار کرد: عمده مطالب مطرح در جلسه امروز روسای سه قوه مربوط به مسائل اقتصادی بود؛ البته در بخشی از این جلسه مسائل سیاسی و منطقه‌ای نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بحث اقتصادی در هفته‌های گذشته چارچوبی را تنظیم کردیم که این چارچوب به نحوی در برگیرنده مسائل مرتبط با بودجه ۹۸ نیز بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: مقام معظم رهبری رهنمود‌هایی ارائه دادند که بر مبنای این رهنمود‌ها جلسه‌ای را برگزار کردیم و راه‌های چگونگی عملیاتی شدن این رهنمود‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. البته جلسات دیگری هم ظرف این هفته خواهیم داشت و تا هفته آینده نکات مدنظر رهبری را لحاظ خواهیم کرد. ممکن است بر این مبنا، اصلاحاتی در بودجه لازم باشد.

روحانی با بیان اینکه بودجه ۹۸ آماده است و به زودی تقدیم مجلس می‌شود، گفت: بعد از ۱۳ آبان آمریکایی‌ها انتظار داشتند شاهد یک به هم ریختگی در اقتصاد کشور باشند، اما شیوه عمل مردم و فعالان اقتصادی به گونه‌ای بود که خواسته آمریکایی‌ها تحقق نیافت و کاملا محسوس است که آرامش مردم بعد از ۱۳ آبان بیشتر شده و تلاش داریم این آرامش را افزایش دهیم و از مشکلاتی که روی دوش مردم است، بکاهیم.

وی با اشاره به افزایش ۱۳ درصدی صادرات در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزود: راه حل مطمئنی برای درآمدهی ارزی کشور پیش‌بینی شده و با چارچوبی که تنظیم شده ارز صادرات غیرنفتی در یک سازوکار ویژه به کشور بازمی‌گردد.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط فروش نفت کشور گفت: هدف آمریکایی‌ها جلوگیری از صادرات نفت ایران بود، اما صادرات نفت ما بعد از ۱۳ آبان به مراتب بهتر از قبل از آن شده است.

روحانی با بیان اینکه گزارش وزارت نفت در مورد فروش نفت و توافقات اخیر در اوپک در جلسه امروز سران قوا طرح و بررسی شد گفت: گزارش امروز وزارت نفت امیدوارکننده بود و تسهیلات درخواستی نیز در این رابطه، مورد توافق سران سه قوه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در جریان جلسه اوپک، آمریکایی‌ها خیلی تلاش کردند که تولید اعضا کاهش نیابد، اما تولید اعضا کاهش یافت و اعضای غیراوپک نیز تصمیم به کاهش تولید گرفتند؛ بنابراین آمریکا در اجلاس اخیر اوپک ناموفق بود و روند فروش نفت ما به همان صورت قبل ادامه می‌یابد.

رئیس جمهور با اشاره به مسائل منطقه‌ای بیان داشت:آن‌هایی که می‌خواستند یمن را در اشغال داشته باشند امروز احساس می‌کنند که راهی جز صلح ندارند، جمهوری اسلامی ایران نیز از مذاکرات یمنی یمنی پشتیبانی می‌کند و امروز نشانه‌های رسیدن به آرامش بیش از گذشته در یمن آشکار است؛ در سوریه نیز اوضاع این چنین است و این امر به معنای موفقیت جمهوری اسلامی در مسائل منطقه‌ای است.

روحانی با اشاره به در پیش بودن سالگرد چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: در روز‌های اخیر شاهد به ثمر رسیدن پروژه‌هایی در استان‌های مختلف کشور هستیم و همچنین پیرامون واگذاری پروژه‌های نیمه تمام نیز تصمیمات خوبی در جلسه امروز سران قوا اتخاذ شد.

وی خاطرنشان کرد: اولین اولویت ما پیرامون بودجه ۹۸ آن است که مردم به لحاظ تامین کالا‌های اساسی اطمینان داشته باشند و ارز ما ثبات داشته باشد و حقوق افراد نیز در حدی که در توانمان است افزایش یابد.

کد مطلب: 69372
زمان انتشار: سه شنبه 20 آذر 1397 - 12:59:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده