به روز شده: 4 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 69382
زمان انتشار: سه شنبه 20 آذر 1397 - 14:35:52

معاون آموزش ابتدایی: اگر کودکان را نادیده بگیریم تربیت و آموزش را نادیده گرفته‌ایم

معاون آموزش ابتدایی: اگر کودکان را نادیده بگیریم تربیت و آموزش را نادیده گرفته‌ایم
کودکان  -  اولین نشست شورای اندیشه ورزی شبکه آموزش روز گذشته با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، دیگر اعضای این شورا و مدیران شبکه آموزش در سالن اجتماعات این شبکه برگزارشد.

به گزارش میزان، معاون آموزش ابتدایی در اولین نشست شورای اندیشه‌ورزی شبکه آموزش که با حضور اعضای این شورا و مدیران شبکه آموزش در سالن اجتماعات این شبکه برگزارشد، گفت: نگاه ما به رسانه از منظر تعلیم و تربیت نگاه ضلع سوم تاثیرگذار است. در گذشته مطرح می‌شد که خانواده و مدرسه دو بازوی تربیت هستند. امروز با پژوهش‌های متعدد مشخص شده است که رسانه‌ها کارکرد تربیتی دارند و می‌توانند یک فرصت یا تهدید باشند. فرصت از این لحاظ که ما هدفمند و با برنامه‌ریزی به فکر آینده باشیم و تهدید به این معناست که ممکن است نگاه ما نگاه برنامه‌ای و آینده نگر نباشد. همانطور که رهبر انقلاب فرمودند که صدا وسیما یک دانشگاه بزرگ انسان‌سازی است، نگاه ما به این شبکه باید به این شکل باشد و انسان‌سازی میسر نمی‌شود مگر از رهگذر تربیت.

وی ادامه داد: نگاه احمدی به عنوان مدیر شبکه بسیار مغتنم است که فرمودند: شبکه باید ترکیبی از مهارت و تحقیق و تفریح باشد. این نگاه خوب می‌تواند یک بازوی قوی فرهنگ‌سازی و تربیت که آموزش‌ها را بستری برای آن در نظر می‌گیرد در این شبکه فراهم کند. از نظر من شبکه آموزش به دلیل سرعت دسترسی و دامنه نفوذی که دارد می‌تواند در هر لحظه برای گروهی از مخاطبان حاوی پیام‌های تربیتی باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدواریم نگاه ما به مخاطبان از دوره کودکی و بعد از آن نگاه هدفمندی باشد که اگر کودکان را نادیده بگیریم تربیت و آموزش را نادیده گرفته‌ایم. با تاکید بر کودکان به عنوان مخاطبان بالقوه و پس از آن برنامه ریزی برای کودکان که شامل مدیران و خانواده‌ها خواهد شد. پس از آن با ایجاد یک بستر مناسب برای تعلیم و تربیت در خانواده‌ها می‌توانیم برنامه‌هایی با مخاطبان هدفمند داشته باشیم.

حکیم‌زاده گفت: در نظام تحول بنیادین آموزش وپرورش بحث بسیار مهمی که به تعبیر مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفته تربیت تمام‌ساحتی است. امیدوارم با دید روشنی که همکاران دارند صدا و سیما و شبکه ۷ بازتابی از تمام ایران باشد. هویت‌بخشی به مخاطبان و ایجاد انسجام ملی و اجتماعی باید جزئی از برنامه‌های شبکه آموزش باشد. ما باید به قالب‌ها تنوع ببخشیم و برای افزایش مخاطبان مثلا طنز، بازی، آموزش و فیلم بستر‌های مناسبی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: رمز موفقیت شبکه آموزش این است که اظهارنظر‌ها پایه علمی داشته باشد و مستند باشد. این شبکه می‌تواند به عنوان یک مرجع علمی شناخته شود و سندیت پیدا کند.

کد مطلب: 69382
زمان انتشار: سه شنبه 20 آذر 1397 - 14:35:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب