به روز شده: 4 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 69383
زمان انتشار: سه شنبه 20 آذر 1397 - 15:32:03

حجت الاسلام رئیسی: شهدا قبل از شهادت جایگاه کرامت پیدا می‌کنند

حجت الاسلام رئیسی: شهدا قبل از شهادت جایگاه کرامت پیدا می‌کنند
حقوق بشر  -  تولیت آستان قدس رضوی گفت: نرخ جرم در خراسان جنوبی پایین‌ترین نرخ در کشور است که رمز آن دلدادگی به شهدا است.

به گزارش میزان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، امروز در کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی اظهار داشت: گاهی انسان در زندگی اجتماعی خود از یک بزرگی روح برخوردار می‌شود، بزرگی که بتواند بر تمام هوا‌های نفسانی خودش مسلط بشود و بجای اینکه اسیر نفس باشد، امیر نفس باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در پرتو عبودیت پروردگار و رسیدن به مقام بالای بندگی انسان می‌تواند به این جایگاه برسد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بین بزرگ و بزرگوار فرق است، گفت: بزرگواری، جایگاهی است که در پرتور عبودیت پرروردگار و در کرامت نفسانی، انسان پیدا می‌کند.

رئیسی اضافه کرد: حقیقت این است که کرامت یعنی انسان به جایگاهی برسد که جز خدا نبیند و نیندیشد و آنچه بر او مسلط است خدا باشد.

وی با اشاره به اینکه انسان در پرتو این خدابینی و خدامحوری هرجا لازم باشد مال می‌بخشد، آبرومی بخشد و هرجا لازم است جان می‌بخشد، عنوان کرد: شهدا قبل از اینکه جایگاه شهادت پیدا کنند جایگاه کرامت پیدا می‌کنند.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: باید عالمانه و عامدانه به این جایگاه برسد و جانش را در کف دستش بگیرد و آنجا حضور پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی متذکر شد: اگر کسی شهید شد نظر می‌کند به وجه الله، در عالم هیچ کس جز خدا وجاهت ندارد و وجاهت فقط درِ خانه خدا و اهل بیت است و رمز اینکه شهدا جاودان و ماندگار شدند این است که به وجه الله نظر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه همچنان که خداوند متعال خودش خونخواه خون حسین است اگر کسی خونش با ثارالله متصل شد خونخواه او خداست، گفت: مگر می‌شود خدا از خون هزاران شهید در جهان اسلام بگذرد و مگر خدا از خون حسین گذشت.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: دشمنان چقدر تلاش کردند حسین، راه حسین و کربلای حسین را محو کنند، اما عاشورا روز تولد عاشوراییان شد. از هرکدام از شما که بپرسند «حبیب بن مظاهر» روز تولدش چه روزی است کسی نمی‌داند، اما روز شهادتش را همه می‌دانند و این است که می‌گوییم حبیب در عاشورا متولد شد.

وی با بیان اینکه خون اباعبدلله (ع) از عالم جهل زدایی کرد و این بیداری اسلامی که در منطقه داریم از برکت خون شهداست، بیان داشت: در مصر، تونس، آفریقا و تمام منطقه این بیداری اسلامی ایجاد شده است.

رئیسی اظهار کرد در تمام نسل‌ها و عصر‌ها پرچم شهادت در زندگی و خانواده شهدا برافراشته است و هیچ زمانی از زندگی شهدا محو نخواهد شد.

 تولیت آستان قدس رضوی گفت: کسی نمی‌تواند در فضای نورانی شهید و شهادت دم از وابستگی بجای استقلال و یا دم از استبداد و استکبار به جای آزادی و دم از کوتاه آمدن در مقابل هجوم دشمنان به ویژه آمریکا بزند. فرهنگ تسلیم نشدن بر هرآنچه از داشته‌هایی که ملت بزرگ ایران دارند حاکم است.

وی با اشاره به اینکه از امتیازات مردم خراسان، دل دادن به ولایت و رهبری است، اعلام کرد: نرخ جرم در خراسان جنوبی پایین‌ترین نرخ در کشور است که رمز آن دلدادگی به شهدا است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اضافه کرد: مرزبانان این استان دل در گرو خدا دارند و امروز علیرغم همه کمبود‌های موجود در کشور، در جایگاه دفاع از نظام و ارزش‌های الهی و پاسداری از خون مطهر شهدا قرار دارند و مردم این استان در زمینه گوش به حرف رهبری بودن جزو پیشگامان هستند.

وی با تمسک به شهدا، گفت: شهدا، وصیت کردید به حفظ و انسجام نظام و از وحدت و ارزش‌های انقلاب و ادامه دادن راهتان با خدای خود گفتید و ما پیوند و پیمان می‌بندیم که همواره پاسدار خون مطهر شما باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در شب شهادت امام رضا (ع) شهیدی را در حرم مطهر امام رضا (ع) تشییع کردند، در آنجا خواهر شهید خیلی اصرار داشت صورت برادرش را ببنید، اما هرچه خواستند نتوانستند منصرفش کنند و حتی به او نگفته بودند برادرش سر در بدن ندارد؛ وقتی که اصرار‌های او را دیدند به او گفتند برادرش سر در بدن ندارد.

رئیسی ادامه داد: وقتی خواهرش از این موضوع آگاه شد، گفت: «باید از اول به من می‌گفتید، اما من کار خودم را بلدم و حضرت زینب(س) به ما یاد داده است که چکار باید بکنیم» و لب‌ها را بر رگ‌های بریده برادرش گذاشت و بوسید.

کد مطلب: 69383
زمان انتشار: سه شنبه 20 آذر 1397 - 15:32:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب