به روز شده: 5 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 69412
زمان انتشار: چهارشنبه 21 آذر 1397 - 12:58:47

کوبا:آمریکا صلاحیت اظهارنظر درباره حقوق بشر کشورها را ندارد

حقوق بشر  > جهان  -  وزیر خارجه کوبا گفت: آمریکا به دلیل داشتن سابقه بد در امور حقوق بشر، صلاحیت اخلاقی برای اظهارنظر در مورد وضعیت حقوق بشر کوبا و کشورهای دیگر را ندارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، خبرگزاری پرنسالاتینا در این راستا گزارش داد: برونو رودریگز این موضوع را در واکنش به انتقاد اخیر مایک پمپو همتای آمریکایی اش از شرایط حقوق بشر کوبا مطرح کرد.
رودریگز در توییتی عنوان کرد: پمپئو دروغ می گوید و افترا می زند.
این مقام ارشد کوبایی تصریح کرد که آمریکا به جای ارائه ارزیابی از وضعیت حقوق بشر کوبا، تحریم های اقتصادی و تجاری که برای حدود 60 سال علیه کوبا و مردمش ادامه داشته را لغو کند.
رودریگز در ادامه این توییت به عملکرد ضعیف واشنگتن در امور حقوق بشر به عنوان یک 'سرکوب گر بین المللی' از جمله رفتارهای خشونت آمیز با مهاجران، اقلیت ها و افراد فقیر در آمریکا اشاره کرد.
کارلوس فرناندز دکاسیو مدیرکل امور آمریکا در وزارت خارجه کوبا نیز به شدت از موضع گیری اخیر وزیر خارجه آمریکا در مورد وضعیت حقوق بشر کوبا انتقاد کرد.
کارلوس فرناندز دکاسیو گفت: آمریکا زمانیکه درباره وضعیت حقوق بشر در کوبا یا کشور دیگری ابراز نگرانی می کند، صادقانه موضع گیری نمی کند. در سابقه کشور آمریکا سوءرفتارهای دائمی و خشن علیه مردم این کشور و مردم کشورهای دیگر وجود دارد. دولتهای آمریکا مدت زیادی است در جامعه جهانی با رژیم های دیکتاتور متهم به ارتکاب جنایات مختلف همکاری هایی داشته است. این باعث می شود آمریکا صلاحیت اخلاقی برای اظهارنظر در مورد وضعیت حقوق بشر کشورها را نداشته باشد.
پمپئو روز گذشته اعلام کرد که نامه ای به وزیر خارجه کوبا در مورد وضعیت حقوق بشر کوبا و زندانیان سیاسی در این کشور فرستاده است. وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که هاوانا از پاسخ دادن به درخواست های واشنگتن برای شفاف سازی در مورد زندانیان سیاسی در کوبا امتناع کرده است.

کلید واژه: کوبا - حقوق بشر
کد مطلب: 69412
زمان انتشار: چهارشنبه 21 آذر 1397 - 12:58:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب