به روز شده: 22 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 69589
زمان انتشار: چهارشنبه 28 آذر 1397 - 11:28:02

رواج پدیده قتل زنان در اروپا

رواج پدیده قتل زنان در اروپا
زنان  - رواج پدیده قتل زنان در اروپا، سبب مصطلح شدن عبارت زن کشی «Femicide» در ادبیات این کشور‌ها شد. زن کشی در واقع نوعی از قتل است که طی آن زنان صرفا به دلیل جنسیتشان قربانی می‌شوند. براساس داده‌های مربوط به زن کشی در انگلیس، از هر پنج مورد زن کشی، در ۲ مورد خشونت بیش از حد اعمال شده است.

به گزارش میزان، پایگاه دیلی استار در گزارشی نوشته است که با رواج پدیده قتل زنان در اروپا، عبارت زن کشی «Femicide» در ادبیات این کشور‌ها راه یافت. زن کشی در واقع نوعی از قتل است که زنان صرفا به دلیل جنسیتشان قربانی می‌شوند. براساس داده‌های مربوط به زن کشی در انگلیس، از هر پنج مورد زن کشی، در ۲ مورد خشونت بیش از حد اعمال شده است.

یک کمپین مبارزه با خشونت اعلام کرد که از ۱۳۹ زن کشته در سال ۲۰۱۷ در انگلیس، ۵۸ مورد با اعمال خشونتی بیش از خشونت لازم برای قتل، قربانی شده‎اند.

براساس بررسی‌های انجام شده در خصوص ۱۳۹ مورد قتل زنان ۱۴ سال و بالاتر از آن به دست مردان در سال ۲۰۱۷، تنها ۲۱ زن انگلیسی قربانی حملات تروریستی لندن و منچستر بوده‎اند.
 
افزایش قتل زنان در انگلیس در سال ۲۰۱۷

این در حالی است که بسیاری از مقامات انگلیس میزان خشونت مردان علیه زنان و دختران را نه تنها معمولی و قابل تحمل می‌دانند بلکه بر توقف بودجه تخصیص یافته به خدمات حمایتی تاکید دارند.

۱۳۹ مورد قتل زنان در سال ۲۰۱۷ حاکی از روند افزایشی این معضل است. این میزان در سال ۲۰۱۴، ۱۳۹ مورد بود که سپس به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به ۱۱۹ و ۱۱۳ مورد کاهش یافت.

از قربانیان سال ۲۰۱۷، پس از حذف شمار قربانیان حملات تروریستی مشخص شد که ۶۴ زن (۵۴.۲ درصد) توسط همسر فعلی یا سابق خود کشته شدند.

۳۱ نفر (۲۱.۶ درصد) از قربانیان توسط فرد غریبه کشته شدند که ۲۱ قربانی حملات تروریستی در این دسته قرار می گیرند. ۲۴ زن توسط مردی خارج از افراد فامیل مانند دوست، همسایه، همکار و ... به قتل رسیدند. ۱۰ زن (۷.۲ درصد) توسط پسرانشان و ۷ زن (۴.۹ درصد) توسط یکی دیگر از اعضای مرد خانواده کشته شدند.
 
افزایش قتل زنان در انگلیس در سال ۲۰۱۷

۸۲ تن از قربانیان یعنی ۵۹ درصد آنان بین ۲۶ تا ۵۵ سال سن داشتند و اکثریت آن‌ها در خانه خود یا قاتل به قتل رسیدند.

از میان کسانی که توسط همسر سابق خود کشته شده‎اند، ۱۲ نفر یعنی ۵۵ درصد در اولین ماه پس از جدایی و ۱۹ نفر معادل ۸۷ درصد در نخستین سال جدایی کشته شدند.

تقریبا سه چهارم قاتل‌ها یعنی ۱۲۶ نفر بین ۲۶ تا ۵۵ سال سن داشتند و بیشتر قتل‌ها با ابزار تیز انجام شده است.
کد مطلب: 69589
زمان انتشار: چهارشنبه 28 آذر 1397 - 11:28:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب