به روز شده: 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 69773
زمان انتشار: چهارشنبه 5 دی 1397 - 09:44:45

راه اندازی دومین گرمخانه زنان در پایتخت

راه اندازی دومین گرمخانه زنان در پایتخت
زنان  - معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از راه اندازی دومین گرمخانه زنان در پایتخت خبر داد.

به گزارش میزان، علی صادقی گفت: واقعیت کمبود زیرساخت برای حمایت از زنان کارتن خواب انکارناپذیر است، به همین دلیل شهرداری تهران در ماه‌های اخیر تلاش کرد نخستین گام‌ها را برای جبران این کمبود بردارد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته تنها گرمخانه منطقه ۲۲ با ظرفیت ۵۰ نفر پذیرای زنان کارتن خواب بود، ادامه داد: در روز‌های اخیر گرمخانه‌ای با ظرفیت ۱۵۰ نفر در پارک هرندی، محدوده انبار گندم راه اندازی شد. از ساختمان گرمخانه در گذشته با کاربری سالن یاس استفاده می‌شد، اما به تازگی با تجهیز به امکانات پزشکی، ترک اعتیاد و آموزش رفتار‌های پرخطر، این فضا پذیرای زنان کارتن خواب است.

صادقی دلیل راه اندازی دومین گرمخانه زنان در منطقه ۱۲ را حضور قابل توجه این افراد در منطقه مذکور دانست و تصریح کرد: با افتتاح این مرکز ظرفیت نگهداری از زنان کارتن خواب در تهران به ۲۰۰ نفر افزایش پیدا کرد. البته اعتقاد ما این است که این ظرفیت در پایتخت باید حدود ۵۰۰ نفر باشد.

به گفته معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، گرمخانه زنان منطقه ۱۲ از دو شب گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است و به طور متوسط، هر شب ۳۰ نفر در این مکان مستقر شدند.

صادقی با اظهار امیدواری نسبت به این امر که با معرفی گرمخانه به افراد آسیب دیده به مرور به تعداد مراجعان اضافه می‌شود، تصریح کرد: به منظور همکاری با بخش خصوصی، مسئولیت اداره گرمخانه به یکی از سازمان‌های مردم نهاد خوشنام که مجوز‌های لازم از وزارت کشور و بهزیستی را دارد، سپرده شده است و شهرداری نیز علاوه بر تامین بخش اعظم هزینه ها، وظیفه نظارتی خود را انجام می‌دهد.

کلید واژه: زنان - حقوق زنان
کد مطلب: 69773
زمان انتشار: چهارشنبه 5 دی 1397 - 09:44:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب