به روز شده: 9 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 69813
زمان انتشار: چهارشنبه 5 دی 1397 - 16:08:39

اثر انگشت آمریکا در قتل عام مردم یمن

اثر انگشت آمریکا در قتل عام مردم یمن
حقوق بشر  > جهان  - یک روزنامه آمریکایی ضمن انتقاد از اقدام دولت این کشور در فروش تسلیحات به عربستان سعودی، عنوان داشت که این کار موجب شده تا اثر انگشت آمریکا در قتل عام مردم یمن مشهود باشد.

به گزارش مهر، نیویورک تایمز در گزارش خود می نویسد: زمانی که یک جنگنده اف ۱۵ از پایگاه ملک خالد در جنوب عربستان برای بمباران یمن به پرواز در می آید این فقط هواپیما نیست که آمریکایی است بلکه بمب های آن نیز آمریکایی هستند.

در ادامه این گزارش آمده است: مکانیک آمریکایی این جنگنده ها را سرویس کرده و تعمیرات آنها را برعهده دارند. تکنسین های آمریکایی با استفاده از فناوری های محرمانه نرم افزارهای هدف گیری جنگنده ها را به روز می کنند، فناوری که عربستانی ها به آن دسترسی ندارند و خلبانان این جنگنده ها نیز احتمالا توسط نیروی هوایی آمریکا آموزش دیده اند.

علاوه بر آن در اتاق های جنگ در ریاض پایتخت عربستان، فرماندهان عربستانی کنار مقامات نظامی آمریکایی نشسته اند و از آنها مشاوره های اطلاعاتی و تاکتیکی دریافت می کنند.

برهمین اساس اثر انگشت آمریکا در همه جای حملات هوایی به یمن دیده می شود جایی که در این حملات ۴ هزار و ۶۰۰ شهروند غیر نظامی کشته شده اند. هم اکنون بیش از ۱۰۰ افسر نظامی آمریکا در حال مشاوره دادن به عربستانی ها در خصوص جنگ یمن هستند و فقط در سال ۲۰۱۷ آمریکا دو قرارداد نظامی جداگانه یکی به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار و دیگری به ارزش ۵۱۰ میلیون دلار با عربستان در خصوص این جنگ به امضا رساند.

نیویورک تایمز در ادامه می نویسد: اما شاید در سال جدید شاهد پاک شدن این اثر انگشت باشیم. در پائیز ۲۰۱۸ و قتل جمال خاشقجی توسط عوامل عربستان سعودی در کنسولگری این کشور در ترکیه، عاملی شد تا قانونگذاران آمریکایی علیه روابط کاخ سفید و عربستان سعودی وارد عمل شوند و همین امر موجب تصویب دو قطعنامه در سنا در این خصوص گردید. علاوه بر آن قرار است با آغاز سال ۲۰۱۹ مجلس نمایندگان آمریکا نیز اقدامات خود را در این خصوص آغاز کند.

کد مطلب: 69813
زمان انتشار: چهارشنبه 5 دی 1397 - 16:08:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد