به روز شده: 1 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 70144
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:39:34

سال‌های بد روسای جمهور آمریکا

سال‌های بد روسای جمهور آمریکا
حقوق بشر  > جهان  - لس آنجلس تایمز در گزارشی با نگاهی به تاریخ ریاست جمهوری آمریکا به الگوی یکسانی در مورد روسای جمهور این کشور دست یافته است.

به گزارش میزان، پایگاه لس آنجلس تایمز در گزارشی با نگاهی به تاریخ ریاست جمهوری آمریکا به الگوی یکسانی در مورد روسای جمهور این کشور دست یافته است.


در این گزارش آمده است: سال ۱۹۷۴ سال بسیار بدی برای نیکسون بود. نیکسون در مواجهه با رسوایی واترگیت در نهایت مجبور به استعفا شد. کلینتون در ۱۹۹۸ با این شرایط روبرو شد. رسوایی مونیکا به استیضاح وی در ۱۹۹۹ در سنا منجر شد. البته نتیجه آن سال دشوار برای کلینتون متفاوت بود و وی نه تنها استعفا نداد بلکه محبوب‌تر از قبل به کارش ادامه داد!
 
سال‌های بد روسای جمهور آمریکا/ ۲۰۱۹ بدترین سال زندگی ترامپ خواهد بود

سال ۲۰۱۹ برای ترامپ نیز سال بدی خواهد بود. گذشته از دلایل این پیش بینی، نتیجه این سال بد همچنان مبهم است. آیا ترامپ مانند نیکسون کاخ سفید را ترک خواهد کرد یا مانند کلینتون جان سالم به در می‌برد؟

نیکسون به دلیل تخلفات سیاسی‎اش در مبارزات انتخاباتی سال ۱۹۷۲ در تلاش برای انتخاب مجدد به ریاست جمهوری و کلینتون به دلیل اتهامات شخصی و رسوایی جنسی شاهد سالی دشوار و کابوس وار در دوران ریاست جمهوری خود بودند.

اما ابر‌های تیره‌ای که ریاست جمهوری ترامپ را احاطه کرده‎اند، شامل هر دو نوع اتهامات شخصی و سیاسی می‌شوند. بیش از دوازده پرونده فدرال و دولتی با تمرکز بر شخص ترامپ و افرادی که در روند انتخاب وی به ریاست جمهوری نقش داشته‎اند، در حال بررسی است. او در حال حاضر با خطر بررسی‌های کنگره توسط دموکرات‌های مجلس نمایندگان روبرو است.
 
سال‌های بد روسای جمهور آمریکا/ ۲۰۱۹ بدترین سال زندگی ترامپ خواهد بود
 

رسوایی فساد سیاسی ترامپ بزرگترین مورد در تاریخ آمریکا است.

نشست برج ترامپ به مراتب بدتر از ماجرای واترگیت و رسوایی‌های جنسی ترامپ نیز چندین مرتبه بدتر از رسوایی کلینتون خواهد بود. رسوایی جنسی ترامپ تا حدی خطرناک است که خودش متوجه وخامت اوضاع شده و به همین دلیل با نقض قوانین مالی کمپین‌های انتخاباتی به زنان حق السکوت پرداخت کرده است.

فساد سیاسی، رسوایی جنسی، فرار مالیاتی، تخلفات متعدد مالی و نقض قوانین انتخاباتی سبب می‌شوند تا شرایط رسوایی رئیس جمهوری فعالی آمریکا بسیار پیچیده‌تر از سایر رسوایی‌های تاریخ ریاست جمهوری آمریکا باشد.
 
سال‌های بد روسای جمهور آمریکا/ ۲۰۱۹ بدترین سال زندگی ترامپ خواهد بود

کلینتون پس از محکومیت در مجلس نمایندگان به کمیته قضایی مجلس سنا ارجاع داده شد و توانست از این محاکمه جان به در ببرد. در حالی که نیکسون از ترس محکومیت در سنا و احتمالا حبس پس از آن، استعفا داده و معاونش به جای وی ریاست جمهوری را ادامه داد.

نویسنده گزارش در پایان با تاکید بر این که ۲۰۱۹ سخت‌ترین سال زندگی ترامپ خواهد بود پیش بینی می‌کند که استعفای ترامپ اگر نه در ۲۰۱۹ در ۲۰۲۰ حتمی خواهد بود.
کد مطلب: 70144
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:39:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد