به روز شده: 21 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 70146
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:50:29

کدام بخش‌های دولت آمریکا در تعطیلی به سر می‎برند؟

کدام بخش‌های دولت آمریکا در تعطیلی به سر می‎برند؟
حقوق بشر  > جهان  -  سی. بی. اس نیوز در گزارشی به بررسی وضعیت تعطیلی دولت آمریکا در پی مخالفت کنگره با تامین بودجه ساخت دیوار در امتداد مرز مشترک آمریکا با مکزیک در روز ۲۲ دسامبر ۲۰۱۸ پرداخته و از ناکامی تلاش‌های طرفین برای حل مشکل و خروج از این بن بست سیاسی پرداخته است.

به گزارش میزان، سی. بی. اس نیوز در گزارشی به بررسی وضعیت تعطیلی دولت آمریکا در پی مخالفت کنگره با تامین بودجه ساخت دیوار در امتداد مرز مشترک آمریکا با مکزیک در روز ۲۲ دسامبر ۲۰۱۸ پرداخته و از ناکامی تلاش‌های طرفین برای حل مشکل و خروج از این بن بست سیاسی پرداخته است.


به گزارش سی. بی. اس نیوز، از ۱۵ وزارتخانه دولت آمریکا ۹ وزارتخانه در پی تعطیلی دولت آمریکا کاملا تعطیل شده اند. علاوه بر این وزارتخانه‌ها، ده‌ها سازمان نیز فعالیت خود را قطع کرده اند.
 
 کدام بخش‌های دولت آمریکا گروگان دیوار مرزی مد نظر ترامپ هستند؟

بیش از  هزار۴۲۰ کارمند فدرال بدون دریافت حقوق کار می‌کنند. این کارمندان شامل شاغلان اف. بی. ای، دفتر الکل، دخانیات، سلاح گرم و مواد منفجره ATF، اداره مبارزه با مواد مخدر DEA و اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا CBP و نیز کارکنان وزارت خارجه، گارد ساحلی، سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا IRS و وزارت امنیت داخلی می‌شود.

۳۸۰ هزار کارمند دیگر از بخش‌هایی مانند ناسا، وزارت خارجه، سرویس پارک ملی، خدمات جنگلی، اداره حمل و نقل، وزارت مسکن و شهرسازی و IRS نیز به مرخصی فرستاده شدند.

علاوه بر موارد فوق، تعطیلی دولت آمریکا بر فعالیت سازمان‌ها و موسسات مختلف نیز تاثیر گذاشته است. موزه اسمیتسونیان (موزه ملی آمریکا) و گالری ملی هنر در واشنگتن نیز از دوم ژانویه ۲۰۱۹ مجبور به تعطیلی شدند.

باغ وحش ملی و بسیاری از پارک‌های ملی نیز در این جریان تعطیل شدند. شرایط بهداشتی در بسیاری از پارک‌های کشور به سرعت رو به وخامت گذاشته و زباله همه جا را فرا گرفته است.
 
 کدام بخش‌های دولت آمریکا گروگان دیوار مرزی مد نظر ترامپ هستند؟

سازمان خدمات درآمد ملی آمریکا تنها با ۱۲ درصد کارکنان خود آن هم بدون پرداخت حقوق و غالبا در بخش‌های امنیت و تکنولوژی همچنان تلاش دارد تا شرایط از کنترل خارج نشود.

با وجود قطع فعالیت این سازمان در بخش‌های مختلف، مالیات دهندگان با این پیام در وب سایت این سازمان مواجه شدند که "باید طبق روال مالیات خود را پرداخت کنید. "

دادگاه‌های مهاجرت بسته شده و قضات مجبور شده اند جلسات دادرسی را به آینده نامعلوم موکول کنند. در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار پرونده در سیستم قضایی برای رسیدگی وجود دارد.

اگرچه دادگاه‌های فدرال به دلیل عدم وابستگی به بودجه کنگره همچنان باز هستند در صورت تداوم تعطیلی مجبور به کاهش شمار کارکنان خود خواهند شد.

فعالیت اداره امنیت حمل و نقل آمریکا که برای این کشور بسیار ضروری محسوب می‌شود در ۱۴ روز تعطیلی دولت با موارد متعددی مبنی بر نقص در سیستم حمل و نقل مواجه شده است.
 
 
 کدام بخش‌های دولت آمریکا گروگان دیوار مرزی مد نظر ترامپ هستند؟
 

نکته قابل توجه، ادامه تحقیقات بازرس رابرت مولر در مورد تخلفات دونالد ترامپ است؛ بودجه این تحقیقات ارتباطی با مجلس ندارد.

برنامه‌های کمک تغذیه‌ای وابسته به منابع مالی دولتی و محلی قطع شده و تنها آن دسته از صندوق‌هایی که وابستگی به دولت فدرال ندارند به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که افزایش حقوق مقامات ارشد از جمله معاون رئیس جمهور مایک پنس، قرار است روز شنبه به اجرا گذاشته شود. البته آسوشیتد پرس از توقف افزایش حقوق در ایام تعطیلی گزارش داد.
کد مطلب: 70146
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:50:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد