به روز شده: 15 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 70150
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:56:04

سردار وحیدی: آمریکایی‌ها چه در سوریه بمانند چه نمانند، شکست‌خورده هستند

حقوق بشر  - رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی،گفت: آمریکایی‌ها چه در سوریه بمانند چه نمانند، شکست خورده هستند. امروز نقش آمریکا در سوریه، یک نقش دسته چندم است و به خاطر همین موضوع، هر چه زودتر آن‌ها از سوریه بروند، برای آبروی خودشان بهتر است.

ب گزارش میزان، سردار «احمد وحیدی» در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا که صبح امروز در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد اظهار کرد: نظم دنیا در حال دگرگونی است و آنجا که بیش از همه در گذر این تغییرات قرار دارد، منطقه غرب آسیاست.

وی با بیان اینکه منطقه غرب آسیا منطقه‌ای زخم‌خورده و خونین است که این زخم‌ها بر آن تحمیل شده است، گفت: امروز در سوریه مسائل نظامی رو به انتهاست و مسایل امنیتی در حال گذر به حوزه سیاسی هستند. در عراق نیز دولت پساداعش شکل گرفته و مشغول کار است. در یمن یک صلح و آتش‌بس موقت ایجاد شده درحالیکه ارتجاع عرب از اجرای آن سر باز می‌زند. امروز نشانه‌های بهتری از صلح در افغانستان مشاهده می‌شود. همه این‌ها بیانگر آن است که منطقه به سمت بهبود اوضاع حرکت می‌کند.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی همچنین با بیان اینکه مشخص نیست خروج آمریکا از سوریه عملی بشود یا نه، عنوان کرد: آمریکایی‌ها چه در سوریه بمانند چه نمانند، شکست خورده هستند. امروز نقش آمریکا در سوریه، یک نقش دسته چندم است و به خاطر همین موضوع، هر چه زودتر آن‌ها از سوریه بروند، برای آبروی خودشان بهتر است.

سردار وحیدی گفت: رژیم صهیونیستی حیات خود را در نا آرامی می‌بیند و داعش در حال تلاش برای حضور در آسیای میانه و افغانستان است و هنوز برخی کشور های منطقه مانند عربستان سعودی بر آتش جنگ می دمند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر چه مقاومت در حال رشد و قدرت آمریکا در حال تضعیف است اما باید نگران بحران زایی آمریکا و تروریسم در منطقه باشیم.

کد مطلب: 70150
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:56:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد