به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 70151
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:56:14

هشدار گروه‌های حقوق بشری در مورد وضعیت دختر ۱۸ ساله سعودی

هشدار گروه‌های حقوق بشری در مورد وضعیت دختر ۱۸ ساله سعودی
زنان  -  یک دختر ۱۸ ساله سعودی که به دلیل اجبار خانواده‎اش برای ازدواج به تایلند فرار کرده بود، در فرودگاه توسط مقامات عربستانی متوقف شد.

به گزارش میزان، یک دختر ۱۸ ساله سعودی که به دلیل اجبار خانواده‎اش برای ازدواج به تایلند فرار کرده بود، در فرودگاه توسط مقامات عربستانی متوقف شد.

به گزارش رویترز، «رهف محمد القنون» در سفر به کویت همراه خانواده‎اش، آنان را ترک و به تایلند فرار کرد، اما در روز شنبه به محض ورود به فرودگاه تایلند، توسط مقامات عربستانی شناسایی شد.
 
در پی ضبط مدارک شناسایی و پاسپورت وی، القنون همچنان در هتلی در فرودگاه به سر می‌برد.

القنون در مقابل اصرار مقامات مهاجرت تایلند مبنی بر بازگرداندن به کویت اعلام کرد که خانواده‎اش وی را در صورت بازگشت خواهند کُشت.

تایلند بازداشت این دختر سعودی به درخواست دولت عربستان را رد کرده است.

وزارت خارجه عربستان نیز با رد ضبط مدارک القنون توسط سفارت عربستان اعلام کرد این تبعه سعودی به دلیل نقض قوانین مهاجرت در تایلند توسط مسئولان فرودگاه بازداشت شده است.

القنون در گفت‌وگو با رویترز گفت وی در هنگام سفر تفریحی به کویت با خانواده اش آنان را ترک و به تایلند فرار کرد و قصد دارد برای درخواست پناهندگی به استرالیا سفر کند.

وی با اشاره به این که از خانواده‌ای سرشناس و دارای قدرت در عربستان است، افزود: "برادران و خانواده و سفارت سعودی در کویت منتظر بازگشت من هستند. زندگی من در خطر است. آن‌ها مرا خواهند کُشت. آن‌ها برای چیز‌های بی اهمیت‌تر من را به مرگ تهدید می‌کردند. "

وی در توضیح اقدام به فرار خود گفت: "بدرفتاری‌ها و آزار‌های جسمی، روانی و زبانی و و زندانی شدن در خانه برای ماه‌ها دلیل فرار من بوده است. آن‌ها تهدید می‌کنند که من را می‌کشند. آن‌ها از ادامه تحصیل من جلوگیری می‌کنند. "

سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد تایلند نباید این دختر را به عربستان یا کویت بازگرداند، زیرا زندگی وی در خطر است.

«مایکل پیج» مدیر اجرایی بخش خاورمیانه سازمان دیده بان حقوق بشر در بیانیه‌ای گفت: "مقامات تایلند باید بلافاصله هرگونه اقدام برای بازگشت وی را متوقف کنند. مقامات تایلندی یا به القنون اجازه دهند به سفر خود به استرالیا ادامه دهد یا اجازه دهند او در تایلند بماند و به عنوان یک پناهنده مورد حمایت قرار گیرد. "

القنون می‎گوید که ویزای استرالیا را دریافت کرده و بلیط پرواز را نیز رزرو کرده است.

کلید واژه: عربستان
کد مطلب: 70151
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:56:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب