به روز شده: 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 70152
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:58:57

وزیر دفاع: دوره هژمونی و سلطه غرب به پایان رسیده است

وزیر دفاع: دوره هژمونی و سلطه غرب به پایان رسیده است
حقوق بشر  -  وزیر دفاع، گفت: پیام راهبردی خروج آمریکا از سوریه این است که دوره هژمونی و سلطه غرب به پایان رسیده است.

به گزارش میزان، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا با بیان اینکه، جهان امروز شاهد هشتمین سال تحولات خون‌بار غرب آسیاست، گفت: رنج ملت‌های زجرکشیده غرب آسیا قدمتی به سابقه مداخلات غرب در این منطقه دارد.

وی با بیان اینکه غرب آسیا هنوز روی آرامش به خود ندیده است و در مرحله گذار قرار دارد، گفت: منطقه غرب آسیا امروز در مرحله حساس حیات خود به سر می‌برد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه ما باور داریم که مقاومت ملت‌ها که با افزایش آگاهی آن‌ها توأم شده، در حال نتیجه دادن است، عنوان کرد: این بار نظم منطقه غرب آسیا، نظمی مبتنی بر استکبار ستیزی و به شکل بومی خواهد بود.

امیر حاتمی ادامه داد: پیام راهبردی خروج آمریکا از سوریه این است که دوره هژمونی و سلطه غرب به پایان رسیده است.

امیر حاتمی گفت: منطقه ما در دوران حساسی به سر می برد اما مقاومت ملت ها در کنار بازگشت به خود در حال نتیجه دادن و بازگشت صلح به منطقه است، نظم جدید در منطقه غرب آسیا تفاوت جدی با نظم غرب محور خواهد داشت.

وی افزود: انقلاب اسلامی و مقاومت سوریه و عراق و یمن نشان دهنده این واقعیت است که غرب دیگر محور تحولات منطقه نیست.

امیر حاتمی گفت: ادامه سیاست های آمریکا و غرب در منطقه تنفر ملت های منطقه از آنها را بیشتر می کند؛ پیام روشن ما به ملت های منطقه صلح، ثبات و آرامش است که در سایه همکاری به دست می آید.

وزیر دفاع تاکید کرد: سیاست های آمریکا شکست خورده و آنها امیدی به آینده ندارند و به تجارت امنیت روی آورده اند؛ به همین دلیل هیچ اعتمادی به آمریکایی ها نیست.

امیر حاتمی با بیان اینکه همه دیدند که آمریکا با وجود معاهده امنیتی با عراق آنها را در مقابله با داعش تنها گذاشت، گفت: ایران اسلامی نشان داد که برادرانه در کنار ملت های منطقه است و با خواست دولت سوریه و عراق به کمک آنها رفته است.

وی خطاب به برخی رژیم های منطقه گفت: خروج آمریکا از معاهدات بین‌المللی نشان می دهد که هیچ تضمینی به آمریکا نیست و در مواقع ضروری همپیمانان خود را تنها می گذارند.

وزیر دفاع با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: خروج آمریکا از برجام چهره واقعی آمریکا را بیش از پیش برای همگان روشن ساخت و نشان داد که آمریکایی ها از هر تلاشی برای آسیب به استقلال کشورها دریغ نمی کنند. کدام منطقی می پذیرد که در مقابل تهدیدات رژیم اشغالگر قدس و حامیان آنها سکوت کرد؟ پاسخ ما به آنها این است که امروز زمان مناسبی برای آزمودن اراده ما نیست.

وی در پایان تاکید کرد: کشورهای منطقه با همکاری و هماهنگی می توانند امنیت و ثبات را به غرب آسیا برگردانند. راهبرد نظامی ایران بازدارندگی فعال است و به دنبال رقابت تسلیحاتی با هیچ کشوری نیستیم. الگوی پیشنهادی ما برای کشور های منطقه همکاری و هماهنگی براساس اصول اسلام است و کشور های مرتجع با دامن زدن به اختلافات و ایجاد آشوب نمی توانند امنیت خود را تامین کنند.

کد مطلب: 70152
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 13:58:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد