به روز شده: 1 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 70159
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 14:17:18

الحوثی: ائتلاف سعودی کشتی‌های سازمان ملل را توقیف می‌کند

الحوثی: ائتلاف سعودی کشتی‌های سازمان ملل را توقیف می‌کند
حقوق بشر  > جهان  - رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد که عدم پرداخت حقوق نیروهای ارتش و نیروهای امنیتی دولت مستعفی یمن طرحی آمریکایی است. وی همچنین اظهار کرد، مکان برگزاری مذاکرات را مشخص نکرده‌ایم.

به گزارش ایسنا، محمد علی حوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن خاطرنشان کرد: ‏ما با فرستاده سازمان ملل مکانی را برگزاری مذاکرات آتی یمن مشخص نکردیم.  این در حالی است که قبلا به نقل از وی خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه دور آتی مذاکرات احتمالا در اردن برگزار شود.

الحوثی ادامه داد: ما خواهان پرداخت حقوق همگان شده‌ایم و عدم پرداخت حقوق‌های دو نهاد امنیتی و نظامی را اقدامی جنایت‌آمیز قلمداد می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: از نظر ما این عدم پرداخت حقوق‌ها طرح آمریکاست که توسط ائتلاف متجاوز عربی تحت رهبری عربستان و مزدورانش انجام می‌شود تا ارتش و نیروهای امنیتی را مرخص کنند همانند کاری که در عراق کردند و ما این امر را نمی‌پذیریم چرا که یک توطئه برملا شده علیه نیروهای قهرمان در آن دو نهاد است که نپذیرفتند به خواسته‌های ائتلاف متجاوز عربی تن دهند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اظهار کرد، ائتلاف سعودی کشتی‌های مجوز دار سازمان ملل را توقیف کرده و به آنها اجازه نمی‌دهد وارد بندر الحدیده شوند.

وی در این توییت نوشت: ممانعت از ورود کشتی‌ها به بندر الحدیده دال بر مخالفت ائتلاف سعودی با قطعنامه ۲۴۵۱ شورای امنیت است.

این در حالی است که مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن امروز (دوشنبه) صنعا را به مقصد ریاض برای دیدار با منصور هادی رئیس‌جمهوری مستعفی یمن ترک کرد.

کد مطلب: 70159
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 14:17:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب