به روز شده: 21 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 70170
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 17:02:02

فرمانده ناجا: دفاع مقدس باعث سربلندی نسل‌های آینده است

 فرمانده ناجا: دفاع مقدس باعث سربلندی نسل‌های آینده است
حقوق بشر  > ایران  - فرمانده ناجا گفت: ما امروز باید به خاطرات شهدا و رزمندگان بپردازیم و حفظ مکان‌های با ارزش باقی‌مانده از دفاع مقدس از اولویت‌های ما باشد.

به گزارش صدا و سیما، سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده ناجا در حاشیه بازدید از نمایشگاه ۴۰ سال ایستادگی و پیشرفت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از وظایف نیرو‌های مسلح و به‌خصوص بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوانان است، گفت: دفاع مقدس با آن همه ویژگی‌های خاص جزء یکی از مقاطع با ارزش کشور ماست.
وی ادامه داد: خوشبختانه گام‌های خوبی در سال‌های اخیر برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس برداشته شده است که تشکر می‌کنم.
سردار اشتری با بیان اینکه در مجموعه ناجا ۲۰ هزار جانباز و دو هزار و ۱۰۰ آزاده حضور دارند، افزود: نیروی انتظامی ۱۳ هزار شهید تقدیم نظام کرده است که
هشت هزار نفر در دوران دفاع مقدس شهید شدند.
فرمانده ناجا با بیان اینکه کمیته‌های انقلاب اسلامی، شهربانی و ژاندارمری نقش فعالی در دفاع مقدس داشتند، خاطرنشان کرد: ما امروز باید به خاطرات شهدا و رزمندگان بپردازیم و حفظ مکان‌های با ارزش باقی‌مانده از دفاع مقدس از اولویت‌های ما باشد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: دفاع مقدس یک تابلوی بسیار زیباست که هرچقدر به آن نزدیک می‌شویم، بیشتر به زوایای مختلف و زیبایی‌های آن پی می‌بریم.
سردار اشتری در پایان عنوان کرد: به همکاران خودم در نیرو‌های مسلح، مردم عزیز و جوانان کشور توصیه می‌کنم که هر چقدر می‌توانند مطالعات و تحقیقات خود را در خصوص دفاع مقدس بیشتر کنند؛ زیرا دفاع مقدس موجب آبرومندی، سربلندی و افتخار نسل‌های آینده است.

رونمایی از محصولات فرهنگی استان‌های همدان و سیستان و بلوچستان

فرمانده ناجا در حاشیه بازدید از نمایشگاه «۴۰ سال ایستادگی و پیشرفت» بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از چهار محصول فرهنگی ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان و سیستان و بلوچستان رونمایی کرد.
نسخه اندروید نرم افزار پلاک و روزشمار هشت سال دفاع مقدس استان همدان و همچنین فیلم مستند تخریبچی با موضوع زندگی‌نامه شهید مدافع حرم «محمدحسین بشیری» به کارگردانی «حامد شادابی»، ۲ محصول فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان است که در نمایشگاه ۴۰ سال ایستادگی و پیشرفت رونمایی شد.
در غرفه استان سیستان و بلوچستان نیز از ۲ کتاب صوتی با موضوع نوجوانی به نام «احمد آتش‌دست» که در زمان تبعید رهبر انقلاب به ایرانشهر در کنار ایشان بوده و در دوران دفاع مقدس نیز داوطلبانه در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافته و به شهادت رسیده است و همچنین کتاب گردان ۴۰۹ توسط فرمانده ناجا رونمایی به عمل آمد.

کد مطلب: 70170
زمان انتشار: دوشنبه 17 دی 1397 - 17:02:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب