به روز شده: 5 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 70377
زمان انتشار: سه شنبه 25 دی 1397 - 09:34:04

۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا

۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا
حقوق بشر  > جهان  -  رئیس جمهور آمریکا در راستای دفاع از طرح خود مبنی بر ساخت دیوار در مرز‌های مکزیک بار دیگر ادعا‌هایی را علیه مهاجران مطرح و آن‌ها را به طور تلویحی تبهکار خطاب کرد.

 

به گزارش میزان دونالد ترامپ اخیرا در صفحه توییتر خود نوشته است : آسیبی که به کشور ما از مرز‌های به شدت ویران وارد می‌شود _ مواد مخدر، جرم و جنایت و چیز‌های بسیار بد دیگر- بسیار بزرگتر از تعطیلی (دولت) است که دموکرات‌ها پس از بازگشت به واشنگتن از تعطیلات به رااحنی می‌توانند آن را حل کنند.

وی در توییت دیگری نوشت: هزاران نفر از مهاجران غیرقانونی که مرتکب جرایم جنسی علیه کودکان شده‌اند اکنون در زندان‌های تگزاس هستند. بسیاری از این افراد از طریق مرز‌های جنوبی ما وارد کشور شده‌اند. ما به راحتی می‌توانیم به این موضوع خاتمه دهیم- ما نیاز به موانع فولادی و یا دیوار داریم. دیوار‌ها مؤثر هستند جان جونز، اداره امنیت عمومی تگزاس.

رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پس از آن نیز اتهاماتی علیه مهاجران مطرح کرده و بسیاری از جرایم صورت گرفته در آمریکا را به آن‌ها نسبت داد.

 

 

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا

در طول ۲ سال گذشته مأموران اداره گمرک و حفاظت مرزی ۲۶۶ هزار نفر را با گزارش‌های مجرمانه شامل: «۱۰۰ هزار نفر که متهم به آزار هستند، ۳۰ هزار نفر جرایم جنسی، ۴ هزار نفر کشتار‌های خشونت‌بار» را دستگیر کرده‌اند.

کشیدن دیوار در مرز‌های آمریکا و مکزیک که یکی از وعده‌های انتخاباتی ترامپ به شمار می‌رود این روز‌ها به موضوع تنش میان او و دموکرات‌ها تبدیل شده و تعطیلی بی‌سابقه دولت آمریکا را در پی داشته است.

در حالی که دموکرات‌ها همچنان مخالف تصویب بودجه دیوار مکزیک هستند ترامپ گفته تا زمانی که بودجه دیوار تصویب نشود تعطیلی دولت را ادامه خواهد داد حتی اگر این تعطیلی سال‌ها ادامه داشته باشد.

این در حالی است که تعطیلی دولت آمریکا اعتراضات زیادی از بخش‌های گوناگون را در پی داشته و اخیرا کارمندان دولتی این کشور که حقوق آن‌ها پرداخت نشده دست به تظاهرات زدند.

 

 

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا

علاوه بر این اتحادیه ترافیک هوایی آمریکا نیز اعلام کرده به دلیل پرداخت نشدن حقوق کارمندانش در پی تعطیلی دولت قصد دارد علیه ترامپ در دادگاه شکایت کند.

این نخستین بار نیست که ترامپ اظهارات اینچنین علیه مهاجران مطرح می‌کند و ماه ژانویه سال گذشته نیز او ضمن به کار بردن عباراتی بسیار توهین‌آمیز درباره هائیتی، السالوادور و برخی دیگر از کشورهای آفریقایی گفته بود که چرا آمریکا باید خواستار ورود مهاجر از چنین کشورهایی باشد.

 

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا

این اظهارات ترامپ با واکنش بسیار شدید کشورهای آفریقایی و نیز گروه‌های مختلف در داخل و خارج از آمریکا مواجه شد.

سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل نیز توهین آشکار رئیس جمهور آمریکا به کشورهای آفریقایی و نیز هائیتی را محکوم کرد.

«روپرت کالویل» اظهارات توهین‌آمیز ترامپ درباره برخی کشورهای آفریقایی و نیز هائیتی را «شرم‌آور و تکان‌دهنده» و نیز «نژادپرستانه» توصیف کرد.

 

کد مطلب: 70377
زمان انتشار: سه شنبه 25 دی 1397 - 09:34:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد