به روز شده: 22 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 70402
زمان انتشار: سه شنبه 25 دی 1397 - 16:10:54

جانشین فرمانده ناجا: پلیس مقتدر و مهربان باید نقش پذیر باشد

جانشین فرمانده ناجا: پلیس مقتدر و مهربان باید نقش پذیر باشد
حقوق شهروندی  - جانشین فرمانده ناجا گفت: پلیس مقتدر و مهربان باید نقش پذیر باشد و برخورد با ظالم مقتدر و در مقام مواجه با مظلوم، مهربان و هنگام حضور در جمع مردم، مشارکت جو و مشارکت پذیر باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار "ایوب سلیمانی" در مراسم تجلیل از فعالان پلیس پیشگیری ناجا ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، با اشاره به گسترش و تنوع ماموریت‌های این پلیس، اظهار داشت: پلیس پیشگیری، جزء گسترده‌ترین پلیس‌های تخصصی نیروی انتظامی است که از خدمات این پلیس همه مردم بطور مستقیم و غیر مستقیم بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: پلیس با همه توفیقاتی که کسب کرده و مورد رضایت همگان است هنوز نیازمند توسعه و رشد برای رسیدن به تراز انقلاب اسلامی می‌باشد.

جانشین فرمانده ناجا گفت: پلیس باید پاسدار ارزش‌های انقلابی نظام اسلامی باشد تا امنیت، آرامش و انضباط جامعه اسلامی را در اندازه‌های نام جمهوری اسلامی عرضه کند که این مستلزم تهیه سند نهایی پلیس در تراز انقلاب اسلامی است.

وی افزود: شاخصه‌های مهم پلیس برای رسیدن به تراز انقلاب اسلامی داشتن مقبولیت و اهلیت، تواضع و فروتنی، ایمان و تقوا، نقش پذیری و ولایت مداری و اعتقاد به ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه داشتن مقبولیت و اهلیت برای نیروی انسانی پلیس یک اصل بدیع و ابتدایی است، تاکید کرد: پلیسی که مقبولیت و اهلیت پلیس بودن را نداشته باشد، نمی‌تواند به درستی انجام وظیفه کند.

این مقام ارشد انتظامی، استفاده از ظرفیت بی انتهای مردم را موجب برقراری امنیت پایدار دانست و تاکید کرد: لازمه بهره مندی از این ظرفیت و درخواست برای کمک گرفتن از مردم داشتن تواضع و فروتنی نسبت به مردم است.

جانشین فرمانده ناجا گفت: پلیس مقتدر و مهربان باید نقش پذیر باشد و با نگاه به مرام مولای خود حضرت امیرالمومنین علی (ع) در جایگاه برخورد با ظالم نقش مقتدر و در مقام مواجه با مظلوم، مهربان و هنگام حضور در جمع مردم مشارکت جو و مشارکت پذیر باشد؛ مقتدای ما در جنگ نهروان با هزاران تکفیری برخورد قاطع و با اقتدار و در مواجه با کودک یتیم همبازی او می‌شود.

وی افزود: پلیسی که حافظ ارزش‌های انقلاب اسلامی است باید خود معتقد، مومن و وفادار به این ارزش‌ها باشد تا در مقام پاسداری با اعتقاد قلبی و عملی انجام وظیفه کند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه پیاده سازی احکام دین، خدمت رسانی به مردم، پرهیز از مفاسد و مقابله با آنها، داشتن سیما و عملکرد با شاکله ایمانی و الهی از مولفه‌های اصلی ارزش‌های انقلابی هستند، گفت: به هر اندازه که پلیس به این مولفه‌ها نزدیکتر شود به پلیس تراز انقلاب اسلامی نزدیکتر خواهد شد.

طبق گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام ارشد انتظامی گفت: اگر پلیس بتواند مورد اعتماد، حافظ جان و مال مردم باشد و رفتارش باعث آرامش جامعه بوده و مردم با دیدن او احساس امنیت و آرامش کنند در این صورت رضایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را کسب کرده و در عین اقتدار و عظمت، پلیس مهربان و رئوف خواهد بود.

جانشین فرمانده ناجا علت موفقیت پلیس پیشگیری در احراز رتبه رده موفق در بین پلیس‌های تخصصی و کسب سایر موفقیت‌های این پلیس از ابتدای سال جاری را مدیریت جهادی، تعامل، هماهنگی، یکپارچگی، پیوستگی و انسجام پلیس پیشگیری دانست.

کلید واژه: نیروی انتظامی - ناجا
کد مطلب: 70402
زمان انتشار: سه شنبه 25 دی 1397 - 16:10:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده