به روز شده: 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 70455
زمان انتشار: پنجشنبه 27 دی 1397 - 17:23:05

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات
حقوق بشر  > جهان  - دیده بان حقوق بشر در گزارش ۶۷۴ صفحه‌ای خود که وضعیت حقوق بشری ۱۰۰ کشور را مورد بررسی قرار داده، آورده است امارات نقش مهمی در عملیات‌های نظامی ائتلاف سعودی در یمن و جنایات جنگی داشته است.


به گزارش میزان، دیده بان حقوق بشر در گزارش جهانی سالانه خود که امروز منتشر شد، بی عدالتی، عدم بردباری در مقابل مخالفان، سرکوب، محاکمات ناعادلانه و جنایات جنگی در یمن را از موارد نقض حقوق بشر در امارات اعلام کرد.

در این گزارش ۶۷۴ صفحه‌ای که وضعیت حقوق بشری ۱۰۰ کشور را مورد بررسی قرار داده، آمده است امارات نقش مهمی در عملیات‌های نظامی ائتلاف سعودی در یمن داشته است.

دیده بان حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی از وضعیت زندانیان اماراتی و نیز سواستفاده از کارگران مهاجر در امارات اعلام کرد کار اجباری و جریمه و مجازات کارگران در امارات به شکل گسترده‌ای وجود دارد. ضمن این که کارگران خانگی با سواستفاده‌های بسیاری مانند ساعات طولانی کار، کار بدون دستمزد یا با حداقل دستمزد، سواستفاده جسمی و جنسی مواجه می‌شوند.

سازمان دیده بان حقوق بشر درباره دست‌کم ۹۰ حمله ظالمانه و غیرقانونی ائتلاف سعودی با مشارکت امارات مدارک مستندی دارد. به اذعان دیده بان حقوق بشر برخی از این حملات مصداق بارز جنایات جنگی هستند.

دیده بان حقوق بشر در این گزارش تصریح کرد امارات به صورت خودسرانه در جنوب و شرق یمن اقدام به بازداشت و شکنجه و قتل عام یمنی‌ها کرده است.

کلید واژه: امارات
کد مطلب: 70455
زمان انتشار: پنجشنبه 27 دی 1397 - 17:23:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد