به روز شده: 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 70465
زمان انتشار: جمعه 28 دی 1397 - 14:34:16

نظر یک فعال حقوق بشر لبنانی درباره بازداشت مرضیه هاشمی

نظر یک فعال حقوق بشر لبنانی درباره بازداشت مرضیه هاشمی
حقوق بشر  > جهان  - نویسنده و فعال حقوق بشر لبنانی گفت که مرضیه هاشمی دارای شخصیت قوی بوده و رفتار حکومت آمریکا وی را نمی شکند.


زینب مهنا از دوستان مرضیه هاشمی -- گوینده آمریکایی الاصل ایرانی شبکه پرس تی وی -- است که اخیرا توسط نیروهای امنیتی آمریکا بازداشت شده است؛ این فعال حقوق بشر لبنانی می گوید با هاشمی بدرفتاری شد و حجابش را به زور درآورده و لباسهای نامناسب به وی پوشاندند، مرضیه هر بار که به آمریکا می رفت در معرض محدودیت واقع می شد که اینبار شدیدتر بود و در اتاق بازجویی زندانی شد.

مهنا تصریح کرد که نیروهای امنیت آمریکا با بی حرمتی به هاشمی و دینش سعی در تخریب روحیه او داشتند، آنها حتی به او پابند زدند؛ این اقدام آنها به این دلیل است که سیاه می باشد و این نشانه نژادپرستی دولت آمریکا است.

وی گفت که پابند فقط به جنایتکاران خطرناک برای جامعه استفاده می شود که هاشمی اصلا اینطور نیست و همه وی را می شناسند.

مهنا خاطر نشان نمود که رفتار آمریکاییان نشانه واقعیت سیاستهای دولت ترامپ ضد شهروندان آمریکایی است این دولت ادعا می کند که طرفدار حقوق خبرنگاران است اما ضد آنان ظلم می نماید و دهها خبرنگار در دوره ترامپ در معرض بازداشت و ضرب و شتم واقع شده اند.

پرونده ویژه پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر درباره بازداشت مرضیه هاشمی را اینجا بخوانید؛رسوایی مدعیان حقوق بشر در برخورد با آزادی بیان/این زن به کدامین گناه بازداشت شد؟

کد مطلب: 70465
زمان انتشار: جمعه 28 دی 1397 - 14:34:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب