به روز شده: 5 ساعت و 43 دقیقه قبل
کد مطلب: 70467
زمان انتشار: جمعه 28 دی 1397 - 15:13:51

واکنش رسانه‌های فلسطین بازداشت مرضیه هاشمی/فیلم

حقوق بشر  > جهان  - شخصیت‌های فلسطینی در نوار غزه با مرضیه هاشمی گوینده شبکه تلویزیونی پرس تی وی در کشورمان اعلام همبستگی کردند.

به گزارش صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، شخصیت های فلسطینی در نوار غزه ضمن محکومیت اقدام آمریکایی ها در بازداشت مرضیه هاشمی گوینده شبکه تلویزیونی پرس تی وی در ایران، با این گوینده اعلام همبستگی کردند.این شخصیت ها ادامه بازداشت مرضیه هاشمی را در آمریکا، نقض آشکار حقوق بشر خواندند.

 

 

 

 صالح المصری عضو کمیته دفاع از روزنامه نگاران در نوار غزه در این باره گفت:«این بازداشت، ظالمانه و نقض آزادی عقیده و بیان، آن هم از جانب آمریکایی است که دم از چنین آزادی هایی می زند. همکار ما، مرضیه هاشمی، در زمان بازداشت با برخورد بدی مواجه شد، به نظر ما این برخورد، سیاسی است و ارتباطی به فعالیت ایشان ندارد.»
اشرف شنن روزنامه نگار فلسطینی و خبرنگار پرس تی وی در غزه نیز اظهار داشت: «مرضیه هاشمی بیشتر مجری برنامه های زنده بود به همین دلیل ما فلسطینیانی که با جنایات صهیونیست ها مواجهیم از برنامه هایش اثرپذیری داشتیم، به نظر من اقدام آمریکا در بازداشت مرضیه هاشمی، تلاش برای ساکت کردن صدای واقعیت است.»
یوسف فارس خبرنگار فلسطینی می گوید:« بازداشت همکار ما، مرضیه هاشمی، بیانگر سیاست قلدرمآبانه آمریکاست که در مناطق مختلف جهان و داخل آمریکا آن را اجرا می کند. مرضیه هاشمی جرمی مرتکب نشد مگر اینکه در رسانه ای کار می کند که با اندیشه آمریکا موافق نیست، آمریکا همه مخالفان خود را مجرم و مستحق مجازات می داند.»

 

پرونده ویژه پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر درباره بازداشت مرضیه هاشمی  را اینجا بخوانید؛رسوایی مدعیان حقوق بشر در برخورد با آزادی بیان/این زن به کدامین گناه بازداشت شد؟

کلید واژه: مرضیه هاشمی
کد مطلب: 70467
زمان انتشار: جمعه 28 دی 1397 - 15:13:51
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد