به روز شده: 11 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 70497
زمان انتشار: شنبه 29 دی 1397 - 15:22:45

درخواست حامیان حقوق بشر در آمریکا و جهان درباره مرضیه هاشمی/فیلم

حقوق بشر  > جهان  - شورای روابط اسلام و آمریکا در بیانیه ای از وزارت دادگستری آمریکا و اف بی آی خواست در باره دلائل بازداشت خانم مرضیه هاشمی شفاف سازی کنند.


به گزارش صدا و سیما ، گروه های حقوق بشری در آمریکا از دولت این کشور خواستند درباره علت بازداشت مرضیه هاشمی مجری خبر شبکه پرس تی وی توضیح دهد.
به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، شورای روابط اسلام و آمریکا در بیانیه ای از وزارت دادگستری آمریکا و اف بی آی خواست در این خصوص شفاف سازی کنند. سایر گروه های حقوق بشری هم اعلام کردند دولت آمریکا باید از نقض حقوق دینی خانم هاشمی خودداری کند.

پیش از این نیز گروه موسوم به انجمن "قلم امریکا" اعلام کرده بود بازداشت خانم هاشمی نقض مقررات و اصول دمکراتیک است. فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران و کمیته حافظت از روزنامه نگاران مستقر در نیویورک هم در بیانیه هایی به این بازداشت اعتراض کردند.

کوین برت نویسنده و تحلیلکر مسائل سیاسی، در مصاحبه با شبکه پرس تی وی گفت: توجیهات دولت آمریکا درباره رفتار نادرست با مرضیه هاشمی کاملا احمقانه است اگر آن ها می خواهند از خانم هاشمی درباره موضوعی به عنوان شاهد اطلاعات دریافت کنند بی تردید وی با بازرسان همکاری خواهد کرد. تعداد زیادی از اعضای خانواده وی در آمریکا هستند و او بیش از نیمی از عمر خود را در آمریکا گذرانده است. بنابراین احتمال ندارد که وی بخواهدبه شکل ناگهانی از آمریکا خارج شود و دیگر به آن بازنگردد.

بنابراین بازداشت وی به عنوان شاهد برای کسب اطلاعات، کاری کاملا احمقانه است. این توجیه که مقامات آمریکا وی را به عنوان شاهد مطلع در یک پرونده بازداشت کرده اند، به هیچ وجه قابل قبول نیست.
اعضای جنبش اسلامی نیجریه هم با برگزاری تجمعی، به بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی در آمریکا اعتراض کردند. مسلمانان نیجریه بازداشت خانم هاشمی را اقدام غیرقانونی دولت آمریکا برای ربودن هاشمی توصیف کردند. آن ها بازداشت مرضیه هاشمی را تهدیدی برای همه روزنامه نگاران، زنان و همچنین مسلمانان در سراسر جهان توصیف کردند.

 

 

 

پرونده ویژه پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر درباره بازداشت مرضیه هاشمی را اینجا بخوانید؛رسوایی مدعیان حقوق بشر در برخورد با آزادی بیان/این زن به کدامین گناه بازداشت شد؟

کلید واژه: مرضیه هاشمی
کد مطلب: 70497
زمان انتشار: شنبه 29 دی 1397 - 15:22:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد