به روز شده: 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 70515
زمان انتشار: یکشنبه 30 دی 1397 - 09:41:40

بیانیه جامعه فاطمیون درباره دستگیری خبرنگار پرس تی. وی در آمریکا/ مرضیه هاشمی بی قید و شرط آزاد شود

بیانیه جامعه فاطمیون درباره دستگیری خبرنگار پرس تی. وی در آمریکا/ مرضیه هاشمی بی قید و شرط آزاد شود
حقوق بشر  - جامعه فاطمیون در بیانیه ای دستگیری مرضیه هاشمی در ایالات متحده امریکا را محکوم کرد و خواستار سریع آزادی بی قید و شرط این زن انقلابی، متعهد و مبارز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، جامعه فاطمیون از دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه وزارت امورخارجه در خواست دارد با به کارگیری تمام ظرفیت ها ، پتانسیل دستگاه دیپلماسی و واکنش سریع موجبات آزادی بی قید و شرط این روزنامه نگار متعهد و مبارز را فراهم نماید.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 «یُریدون أَن یطفواْ نوراللَّه بأَفْواهِهم و یأبیَ اللَّهُ إِلَّا أَن یُتِمَّ نورَهُ ولوکَرِهَ الکافرون»
 دولت خبیث ایالات متحده آمریکا در یک اقدام ضد حقوق بشری و بدون هیچ تفهیم اتهام و دلیل مشخصی، مرضیه هاشمی مجری آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی را که به قصد ملاقات با خانواده و برادر بیمارش به آمریکا سفر کرده بود در فرودگاه واشنگتن دی سی بازداشت کرده است.
نیروهای پلیس آمریکا با رفتارهای تحقیرآمیز و برخلاف قوانین حقوق بشری و  قانون مصونیت خبرنگاران ، در زندان حجاب اسلامی را از سر وی برداشته و علی رغم مخالفت این زن مسلمان و آزاده، از او عکس گرفته اند.دست و پاهای او را نیز به زنجیر بسته و مانند یک مجرم با او رفتار شده است.
این رفتار ضد انسانی ،موارد اتهامی دیگری از رژیم آپارتاید ایالات متحده آمریکا است که در کتاب قطور نقض حقوق بشر این دولت به ثبت خواهد رسید.
مرضیه هاشمی ، خبرنگار ، مستند ساز و گوینده آمریکایی .ایرانی است که در طی ۴ دهه اخیر پس از آشنایی با شخصیت بی نظیر و تاثیرگذار امام خمینی (ره) به دین اسلام گروید و در قالب یک ژورنالیست زن مسلمان ، پرچمدار روشنگری علیه جنایات آمریکا و استکبار جهانی در دنیا و منطقه خاورمیانه گردید.وی در طول ۲۵ سال همکاری با معاونت برون مرزی رسانه ملی، در قالب مستندها و گزارش های خبری علیه اسلام هراسی دولت های غربی روشنگری کرد.
جامعه فاطمیون این اقدام ضد انسانی و دستگیری توام با خشونت دولت آمریکا را محکوم می کند و اذعان دارد این اقدام خودسرانه نمونه ای دیگر از نقض آشکار مبانی حقوق بشر در چارچوب حقوق زنان و شهروندی دولت آمریکا به شمار می رود.
دولت آمریکا باید با احترام به حق آزادی و کرامت انسانی در خواست های بین المللی آزادی این روز نامه نگار مسلمان و روشنگر را اجابت کند.
همچنین جامعه فاطمیون از دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه وزارت امورخارجه در خواست دارد با به کارگیری تمام ظرفیت ها ، پتانسیل دستگاه دیپلماسی  و واکنش سریع موجبات آزادی بی قید و شرط این روزنامه نگار متعهد و مبارز را فراهم نماید.

کد مطلب: 70515
زمان انتشار: یکشنبه 30 دی 1397 - 09:41:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب